Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Meizu 18 Max olduğu belirtilen model ortaya çıktı

Ortaya çıkan bir afişte Meizu 18 Max özellikleri kendisini gösterdi. Geçtiğimiz mayıs ayında “Meizu 17” model ailesini kullanıcılarla buluşturan firma, yakın zamanda bir modeli daha piyasaya çıkaracak.

Modelin özelliklerine bakıldığında, bir amiral gemisi modeline yer alan özelliklerin yer aldığı görülüyor. Model, son zamanlarda akıllı telefonlarda dikkat çeken özelliklerden biri olan 120W hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Meizu 18 Max özellikleri

Çin’in en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Weibo’da, yeni model hakkında sızıntı bir görsel yayınlandı. Model, 5G bağlantı teknolojisine sahip olarak piyasaya çıkacak. Özelliklere bakıldığında da 3K OLED ekran dikkat çekiyor. Ancak ekranın çözünürlüğüne dair bir bilgi henüz bulunmuyor.

Meizu 18 Max özellikleri arasında Snapdragon 875 işlemci bulunuyor. Bu işlemci önümüzdeki ay başında, üreticisi Qualcomm tarafından duyurulacak. İşlemcinin sızdırılan bilgilerinde 4 adet Cortex-A55, 3 adet Cortex-A78 ve 1 adet Cortex-X1 çekirdekler bulunuyor. Bu çekirdekler de sırasıyla 1.8 GHz, 2.42 GHz ve 2.84 GHz çalışma hızına sahip.

Meizu 18 Max

Modelin RAM ve depolama alanı miktarına dair bir bilgi yok. Ancak LPDDR5 ve UFS 3.1 bilgisi afişte görülmüş durumda. Modelin 64 Megapiksel ZEISS ana kamera ve 32 Megapiksel ön kameraya sahip olması bekleniyor.

Modelin şarj konusunda oldukça iddialı olduğunu söylemek mümkün. Çünkü modelde 120W hızlı şarj ve 45′ kablosuz hızlı şarj desteği var. Ancak bu özelliklerin henüz kesinleşmediğini belirtmekte yarar var. Bu nedenle modelin tanıtımında farklı özelliklerin gelebileceği belirtiliyor.

Meizu 18 Max

Meizumeizu 18 maxmeizu 18 max özellikleri

Kaynak :shiftdelete