Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Maserati’nin 15 yıl sonra gelen spor otomobili!

İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati, aslında genlerinde motorsporlarını taşıyan bir marka olarak her zaman öne çıkmıştır. Marka son 15 yıldır yeni bir spor model üretmiyordu. Ancak bu yıl ortaya çıkan yeni spor otomobili MC20 ile bu durumu da ortadan kaldırmış oldu!

Maserati’nin en güncel spor otomobili olma özelliği taşıyan MC20 nihayet alana çıktı. Nettuno adli 630 at güç üreten motora sahip oto 0’dan 100 km/s hıza 2.9 saniyede ulaşabiliyor. Aracın V6 silindirli bu motoru otomobili maksimum olarak 325 km/s hıza civarindan çıkartabiliyor.

Toplam ağırlığı 1500 kilogram var olan oto 2.33 kg/hp oranına sahip. Bu rakama Maserati mühendisleri erişmek amaciyla hemide kompozit ayni vakitte da karbon fiber kullanımını artırmış durumda.

İkiz turbollu birim markanın tarihine tertemiz tek sayfa olarak geliyor. V6 motor hemide teknolojik ayni vakitte da performanslı yapısıyla dikkat çekiyor. Modena’da üretilen oto markanın geçmişinden de tasarım mananında izler taşıyor. 24 ay süre gelen tasarım mertebesi markanın inovatif yaklaşımını da gözler önüne seriyor.

Ortadan motorlu yapıya sahip var olan MC20’nin art camındaki marka logosu şeklinde var olan motor üstü havalandırması oldukça şık tek detay. Ayrı olarak MC20’nin yukarıya doğru açılan kapıları da ekstra iyi tek özellik.

Aracın dahil kismina göz attığınızda ise Alfa Romeo modellerinden tanıdık var olan araç direksiyonu derhal dikkat çekiyor. iki adet 10 ‘ boyutundaki ekranlar da oldukça şık ve teknolojik. sade ve şık tasarım dilinin ürünü var olan bu oto tertemiz kuşak modern teknolojilere de sahip. Örneğin kablosuz olarak gsm telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz.

MC20’de kullanılan bu motor Formula 1’de kullanılan motor teknolojisinin tek bölümüne sahip. 2022 seneninde MC20’nin tam elektrikli tek versiyonunun da alana çıkacağını ise marka CEO’su Davide Grasso açıkladı.

MC20’nin Maserati markası amaciyla tekrar canlanma dönemini ifade ettiğini Bir hayli şuurlu belirtiyor. Otomobili yollarda göreceğimiz tarih ise 2021 senesi nihayet baharı olarak belirtiliyor.

oto Tasarım