Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Macbook Pro için yeni ekran kartı seçeneği!

Apple’ın en popüler modellerinden var olan MacBook Pro, ekran kartı modeli amaciyla tertemiz tek seçeneğe sahip oldu. dahada evvelce de modelin ekran kartı amaciyla yükseltme işlemi yapılabiliyordu. ek fiyatla yapılan yükseltme amaciyla en üst model değişmiş oldu.

Öte istikametten Mac Pro da SSD tarafında tertemiz tek seçeneğe kavuştu. Depolama alanı amaciyla yapılan değişiklik, fiyatıyla dikkatleri üstüne toplayan MacPro’nun, çok dahada çok depolama alanına sahip olmasına yarayacak.

MacBook Pro ekran kartı içi tertemiz seçenek

Apple’ın en kuvvetli modellerinden biri var olan 16 ‘ ekranlı model amaciyla firma tek yeniliğe gitti. Modeli satın almak istek eden kullanıcıların değişik donanım seçeneklerine sahip olduğunu biliniyordu. Artık ekran kartı modellerinde artık kullanıcılara, AMD Radeon Pro 5600M seçeneği de sunulacak. Bu modelin, tek evvelki üst model var olan AMD Radeon Pro 5500M’den yüzde 75 dahada hızlı olduğu söyleniyor.

MacBook Pro ekran kartı seçeneği amaciyla tertemiz gelen AMD Radeon 5600M özelliklerinde 8 GB HBM2 belleğe sahip olduğu yazıyor. Bu ekran kartını satın aldığı MacBook Pro’da kullanmak istek eden kullanıcıların,  5.888 Lira ek tediye yapması gerekiyor.

Daha evvelce modelde ucuzdan pahalıya sırasıyla dört GB AMD Radeon Pro 5300M, dört GB AMD Radeon Pro 5500M ve 8 GB AMD Radeon Pro 5500M yeni sezon modelleri bulunuyordu. Bu modellerin ilki standart olarak MacBook Pro’da yer alırken, başka iki model amaciyla sırasıyla 736 Lira ve 1472 Lira ek tediye gerekiyor.

macpro

Mac Pro SSD depolaması artırıldı

Bununla birlikte kuvvetli tek başka model var olan Mac Pro amaciyla de SSD depolama bölümünde yenilik getirildi. dahada evvelce dört TB’a civarindan SSD depolamaya sahip olabilen model artık 8 TB SSD depolamayı kullanıcılara sunacak. Bu depolama seçeneği amaciyla 20.800 Lira ek tediye uygulamak gerekiyor. Bu modelde standart olarak 256 GB SSD depolama bulunuyor.

macmac promacbook promacbook pro amdmacbook pro ekran kartı