Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Maaşı 375 bin, aylık geliri 95 milyon dolar

ABD merkezli veri tabanı depolama şirketi Snowflakein CEOsu Frank Slootman'ın aylık kazancının 95 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Dünya’nın Teknoloji Merkezi Silikon Vadisi’nde etkinlik gösteren  ABD merkezli veri tabanı depolama teknoloji şirketi Snowflake şirketinin 2020 yılının üçüncü çeyrek geliri geçen seneki döneme oranla yüzde 223 kıymet kazandı açıklandı.

Forbes, şirketin Hollanda doğumlu CEO su Frank Slootman’ın şirketin başarısının faydalarından istifade ettiğini ve ayda 95 milyon dolar kazandığını açıkladı.

Yöneticinin ayrıca, firmanın performansına bağlı olarak artırılabilen 375 bin dolarlık senelik taban maaşı aldığı da ifade edildi.

FRANK SLOOTMAN KİMDİR?

Slootman, Ekim 1958’de Hollanda’da doğdu. Hollanda ekonomi Okulu’na girdi. 1977’de mezun oldu.

Daha sonra, yedi seneden çok eğitim gördüğü Rotterdam Erasmus Üniversitesi’ne gitti. 1984 yılında Burroughs Corporation’da çalışmak üzere ABD’ye taşındı.

CEO olduğu veri alanına katılmadan evvel Compuware ve yazılım şirketi Borland amaciyla çalışmaya ayni ritimde devam etti.

Bir zamanlar The Invisible Hand isminde tek yat sahibi olduğu ve tek sıra beynelmilel yarışmada birincilik derecesi elde etti.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ sıra Dolar hayat ekonomi Hollanda Teknoloji
Yayınlanma Tarihi:13:23, 7 Aralık 2020