Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Lenovo Legion oyun telefonu özellikleri sızdırıldı

Oyuncu bilgisayarlarının ardından ilgi çeken bir diğer ürün ailesi oyuncu telefonları oldu. Bu modellerden biri olan Lenovo Legion oyun telefonu özellikleri ile kendini gösterdi. Mobil oyuncuların merakla beklediği model için tanıtım da yakın zamanda düzenlenecek.

Daha önceden modelin tasarımı da ortaya çıkmıştı. Legion modeliyle oyuncu bilgisayarı satışlarına devam eden firma, aynı isimle akıllı telefon piyasasına da girmeye hazırlanıyor. Günümüzde giderek büyüyen mobil oyun dünyası, firmaların yeni model geliştirmesine olanak sağlıyor.

Lenovo Legion oyun telefonu özellikleri

Lenovo, Legion serisi dizüstü oyun bilgisayarlarla piyasada başarı yakalamış durumda. Burada elde edilen satışların ardından bir de akıllı telefon geliştiren firma, bilgisayarlarında olduğu gibi yeni telefonunda da oyuncular için yüksek performanslı model sunmaya hazırlanıyor. Firma, Weibo’da yayınladığı bir görselde modelin çıkış tarihine ait detayı da ilk kez duyurmuş oldu.

Modelin bir oyun telefonu olması nedeniyle OLED bir ekrana ve 144 Hz tazeleme hızına sahip olması bekleniyor. Yüksek Hz değerleri oyunlarda akıcılık sağlıyor. Bu da oyunculara, oyunu oynarken büyük avantaj sağlıyor.

Lenovo Legion oyun telefonu özellikleri hakkında da başka bilgiler de bulunuyor. İddialara göre model, Qualcomm üretimi Snapdragon 865’ten güç alacak ve 5G bağlantı teknolojisini destekleyecek. Daha önceden de soğutmalı bir tasarımla kendisini gösteren model, önümüzdeki temmuz ayında tanıtılacak ve kullanıcılarla buluşacak.

Lenovo Legion oyun telefonu

Modelin kamera kısmında ikili kurulum ile gelmesi bekleniyor. 64 Megapiksel ana kamera ve 16 Megapiksel ultra geniş açılı kamarası olan model, DDR5 RAM ve UFS 3.0 depolama teknolojisine de sahip olacak.

Yine başka iddialara göre telefon 45 W hızlı şarj desteği ile kullanıcılarla buluşacak modelin bataryası 5.000 mAh kapasiteli olacak. Modelin kutusundan Android 10 ile çıkacağı belirtiliyor.

lenovoLenovo Legionlenovo legion phonelenovo oyun telefonuLenovo oyuncu telefonu

Kaynak :shiftdelete