Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Kesinti için operatörlerden şaşırtan açıklama!

Corona virüsü ile ugras kapsamında tatbik edilen dört hergün sokağa çıkma yasağı hasebiyle yurttaslar bayramlaşmak amaciyla telefonlara sarıldı. ama ülkemiz genelinde Bir hayli kullanıcı arama yapamadığını gördü. Bir takım telefonlar arama yapılamıyor hatası verirken, Bir takım denemelerde telefon hiç çalmadı.

26 Eylül 2019’da Silivri açıklarında gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki zerzele sonrasında GSM operatörlerinde 27 saate civarindan uzanan kesintiler yaşanması sonrasında, kesinti süresine göre BTK tarafından tek karar kesilmişti. eş tek cezanın bu erken yaşanan mesele hasebiyle kesilip kesilmeyeceği heyecan edilirken Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom‘dan şaşırtıcı tek İzah geldi.

Bayram kesintisi amaciyla operatörlerden “Suçumuz Yok” açıklaması

Her üç operatör yasamsal medya hesaplarında yaptığı izahta sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını, başka operatörlerde mesele yaşandığını dile getirdi. Bu izahlar kısa süre içinde yasamsal medyanın gündemine oturdu.

Turkcell’in açıklaması: Turkcell’lilerin başka Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda rastgele tek aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden başka operatörlere baz alinarak gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler alana geldiği görülmektedir.

Vodafone’un açıklaması: başka operatörler istikametine yaptığınız aramalarda mesele yaşıyor olabilirsiniz. mesele Vodafone kaynaklı değildir.

Türk Telekom’un açıklaması: başka operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendisinin aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir mesele yaşanmamaktadır.

Operatörler çöktü mü? neden arama yapılamıyor?

Operatörler çöktü mü? neden arama yapılamıyor?

Bayram yoğunluğu hasebiyle operatörler çöktü mü? yasamsal medyada neden arama yapılamıyor şeklinde Bir hayli paylaşım yapıldı. İşte detaylar…

Yapılan bu açıklamalardan ardindan kullanıcılar yasamsal medya hesapları üzerinden bu vaziyete reaksiyon gösterdi.

Bayram kesintisi ile alakalı yapılan bu izahlar ile alakalı siz ne düşünüyorsunuz?

bayram kesintisiramazan bayramıturk telekomturkcellvodafone