Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

iPhone almak için böbreğini satan genç yatalak kaldı!

Genç tek erkek iPhone ve iPad alabilmek amaciyla böbreğini sattı. operasyon sonrasında bakımsız kalması ve vücudunun etkilenmesi hasebiyle toy erkek hayatının sonuna civarindan yatalak kaldı. tek teknolojik ürünü alabilmek için, hayatını bu şekilde yaşamaya cezali oldu.

iPhone almak amaciyla böbreğini satan toy yatalak kaldı!

Çin’in en fakir bölgelerinden birinde yaşayan Wang Shangkun, 17 yaşında iPhone almak amaciyla böbreğini satmaya karar verdi. İnternet üzerinde yaptığı araştırma neticeninde böbreğini satmak amaciyla ani çok kişiyle iletişime geçti.

Yasadışı tek operasyon geçiren genç, böbreği karşılığında 3.000 dolar aldı. Bu kazanç ile kendisine o asama popüler var olan iPhone 4 ve iPad 2 satın aldı. serisinin baskısına dayanamayan toy iPhone ve iPad alabilmek amaciyla böbreğini sattığını itiraf etti.

iphone amaciyla böbreğini satan genç

Unilad‘ın mahalli kaynaklarından gelen nihayet bilgilere göre Shangkun, operasyon sonrası bakımsız kalması ve vücudunun aldığı hasarlar hasebiyle ömrünün sonuna civarindan yatalak kaldı. Şimdilerde 26 yaşında var olan gencin vücudunda bulunan sıhhatli böbreği de çalışmaz vaziyete geldi. Her vakit diyalize girmek zorunda kala gencin ne civarindan geçerliligi kaldığı da bilinmiyor.

Bu olayın vakit yüzüne çıkmasıyla birlikte görevli kurumlar da soruşturma başlattı. Gencin bağlantıya geçtiği kişileri tespit eden polis, aralarında cerrahların da bulunduğu 9 kişiyi tutukladı. 9 kişiden 5’i dolaysiz olarak uzuv satışı yapmakla suçlanırken mahkeme, Shangkun ve ailesine 300 bin dolar tazminat ödenmesine hükmetti.

Shangkun bu tazminatla istediği civarindan nihayet model iPhone ve iPad alabilir ama Ne yazık ki geçerliligi süresince yatarak kullanmak zorunda olacak.

iPad 2iPhoneiPhone 4iphone almak amaciyla böbreğini satan gençiphone amaciyla böbreğini satan genç