Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

iPhone 12’nin fiyatı beklendiği gibi olmayabilir!

Apple bir kez daha iPhone 12 fiyatı ile gündemde. Yeni serisinin üretimini COVID-19 salgını yüzünden erteleyen ABD menşeli firma, bu ay Apple Watch Series 6 ve yeni iPad modelleri ile karşımıza çıktı.

iPhone 12 ailesinin en geç önümüzdeki ekim ayında piyasaya sürüleceği söyleniyor. Daha önce Apple’ın 5G teknolojisi ile donatılacağı söylenen iPhone 12 modellerinin maliyetlerini düşürmeye çalıştığını aktarmıştık.

Apple iPhone 12 fiyatı ile yeniden gündemde

44 yıldır faaliyet gösteren teknoloji firmasının batarya giderlerini düşürmeye çalıştığını öğrenmiştik. Ortaya atılan yeni bir iddia, eski iddiaları yalanlıyor. Zira daha önce iPhone 12’nin 699 dolardan satışa sunulacağı söylenmişti.

Çin’in popüler dijital platformu olarak bilinen Weibo’da öne sürülen bir iddia ortalığı karıştırdı. İddia sahibi, 5G tabanlı iPhone 12’nin geçen yıl piyasaya sürülen iPhone 11’in fiyatı ile (699 dolar) satışa sunulmasının imkânsız olduğunu düşünüyor.

iPhone 12 fiyatı

Alınan bilgilere göre bu modelin üretilmesini sağlayan bileşenlerin toplam maliyeti 50 dolar arttı. Bu artış, iddia sahibine göre iPhone 12’nin satış fiyatına mutlaka yansıtılacak. Şarj ve kulaklık konusunda tasarruf yolunu seçtiği söylenen Apple’ın bu artışa karşılık neler yapacağını henüz bilmiyoruz.

iPhone 12’nin fiyatı 699 dolar ile 749 dolar arasında olacak gibi duruyor. iPhone 12 Max ise 799 dolar ila 849 dolar arasında bir fiyat etiketi ile kullanıcıların karşısına çıkabilir. Pro ve Pro Max modelleri ise 1.100 dolar ila 1.200 dolar arasında olabilir. Son olarak bu bilgilerin kesin olmadığını belirtelim.

Appleapple iphone 12Apple iPhone 12 fiyatıiPhone 12iphone 12 fiyatıiPhone 12 ne kadar

Kaynak :shiftdelete