Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

iPhone 12 Türkiye fiyatı gerçek mi? Dudak uçuklatıyor!

Apple’ın 13 Ekim tarihinde yani bundan iki gün önce tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone 12 serisi hakkında tüm detayları sizlerle paylaşmıştık. Etkinlik sonrasında iPhone 12 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? sorusu tartışılmaya başlandı.

İlk olarak Apple’ın açıkladığı resmi fiyatlara yani ABD’ye bakalım: iPhone 12 Mini’ye sahip olmak için 699 dolar, iPhone 12 için 799 dolar, iPhone 12 Pro için 999 dolar ve son olarak iPhone 12 Pro Max için 1099 dolar ödemek gerekiyor.

iPhone 12 Türkiye fiyatı sosyal medyayı karıştırdı!

Ülkemizin en büyük teknoloji mağazalarından birisinin internet sitesinde iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun listelenmesi kafaları karıştırdı. SEO tarafında avantaj kazanabilmek adına aynı olaylar geçtiğimiz yıllarda yaşanmıştı. Yani neredeyse alışveriş siteleri için bir gelenek haline gelen bu olay, fazla ciddiye alındı.

iphone 12 pro türkiye fiyatı

Bu alışveriş sitesine göre iPhone 12 Pro Türkiye fiyatı 23600 TL olarak belirlendi. Aynı fiyatın iPhone 12’ye girildiğini görüyoruz. Standart model ile Pro’nun fiyatı nasıl aynı olabilir? dediğinizi duyar gibiyiz. Bu bile fiyatların gündem oluşturabilmek için yazıldığı, gerçekle alakası olmadığını kanıtlıyor.

Özetle: bu günlerde sosyal medyada sıkça dolaşan, alışveriş sitelerinden alınmış ekran görüntülerinde yer alan iPhone 12 Türkiye fiyatlarının gerçekle uzaktan yakından alakası yok. Apple internet sitesinde fiyatları açıkladığında sizlerle paylaşacağız.

iPhone 12 Proiphone 12 pro türkiye fiyatıiphone 12 türkiye fiyatı

Kaynak :shiftdelete