Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

iPhone 12 kutu içeriğinde önemli eksiklik!

Apple’ın istikbal sene piyasaya sürmesini beklediğimiz tertemiz kuşak telefonu şimdiden çok konuşuluyor. Telefon ile alakalı yapılan tahminlere bu erken tek yenisi dahada eklendi. tek analistin iddiasına göre iPhone 12 kutu içeriği bizleri EarPods kulaklık ile karşılamayabilir.

iPhone 7 ile 3.5mm jak girişine veda eden telefonların kutusuna lightning tek kulaklık ekleniyordu. İddiaya göre istikbal nesilde kutu içeriğinde kulaklık olmayacak.

iPhone 12, EarPods kulaklığa veda edebilir

Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods, kablosuz kulaklıklara ilham veren ürünlerden tek tanesi oldu. nihayet senelerde hızla yaygınlaşan kablosuz kulaklıklar artık tek standart haline geldi diyebiliriz. Analist Ming-Chi Kuo, kulaklık satışlarının artması amaciyla iPhone 12 kutu içeriğinde EarPods’un bulunmayacağını argüman etti. Apple’ın tertemiz kuşak kablosuz kulaklığı AirPods Pro amaciyla satış tahminlerini 93 milyon olarak açıklama eden Kuo, bunu iPhone cihazlarda değişmesini beklediği kutu içeriğine bağladı.

iphone 12 kutu muhtevası

Eğer telefonun kutusunda kulaklık bulunmazsa kullanıcılar Özgün EarPods kulaklığı 29 dolar, Özgün AirPods kulaklığı ise 159 dolardan başlayan fiyatlarla alabilecek. dahada evvelce var var olan kulaklığın fiyatını 29 dolar olarak düşünürsek bu ücret telefonun fiyatından düşülebilir.

iPhone 7 üzerinde 3.5mm jak girişi kaldırıldığında kutu içeriğinde tek dönüştürücü bizleri karşılıyordu. ama bu dönüştürücü iPhone XR ve XS ile kaldırılmıştı. eğer iPhone 12 kutu içeriği bizleri tek kulaklık ile karşılamazsa bu mühim tek mesele olabilir. Bu vaziyette lightning çıkışa sahip replika kulaklıkların yaygınlaşmasını görebiliriz.

airpodsAppleearpodsiPhone 12iphone 12 kutu içeriği