Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

iPhone 12 için üretilen kılıflar sızdırıldı!

Bu yılın merakla beklenen yeni iPhone’ları için ortaya çıkan sızıntılar devam ediyor. Üretim çalışmalarına başlanan ve tanıtımı için hazırlanılan 4 iPhone modelinin, arka tarafının tasarımı hakkında bize ipucu veren bir bilgi ortaya çıktı. Farklı boyutlardaki iPhone 12 kılıfları sızdırıldı.

Yeni iPhone’ların tasarımı hakkında ipucu veriyor

Apple’ın önümüzdeki aylarda tantması beklenen 4 farklı model var. Bu modellerin;  iPhone 12 / iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max şeklinde isimlendirilmesi bekleniyor. Temel modellerin, 5,4 inç ve 6,1 inç ekran boyutlarına, Pro modellerin ise 6,1 inç ve 6,7 inç ekran boyutuna sahip olacağı da daha önce sızdırılmıştı.

Bu kez ortaya çıkan bilgi ise cihazın arka tarafının tasarımı için bize bazı ipuçları veriyor. Üç farklı boyuttaki iPhone 12 kılıfları, telefonun tasarımının bir önceki nesille oldukça benzer olacağını gösteriyor. Özellikle de cihazın arka kamera kurulumunun değişmeyeceğini söyleyebiliriz.

Diğer yandan 5,4 inç ve 6,1 inç büyüklüğündeki modellerde iki kameranın yer alacağı da daha önceki sızıntılarda ortaya çıkmıştı. 6,1 inçlik iPhone 12 Pro ve 6,7 inç büyüklüğündeki Pro Max ise üç arka kameraya ve LiDAR tarayıcıya sahip olacak. Ayrıca tüm modellerde ekran çentiğinin küçüleceği ve cihazların, 5G desteği sunan Apple A14 Bionic işlemcisinden güç alacağı da daha önce ortaya çıkan sızıntılar arasında yer alıyor.

iPhone 12 kılıfları iPhone 12

3 farklı boyuttaki iPhone 12 kılıflarıAppleiPhone 12iPhone 12 kılıfları

Kaynak :shiftdelete