Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

iPhone 12, Android telefonları sildi süpürdü!

Geçtiğimiz günlerde Apple Event ile iPhone 12 ailesi tanıtıldıktan sonra, cihazların performans testi ne netice alacağı da heyecan konusu olmuştu. dahada evvel AnTuTu testinde iPhone 12’nin skoru beklentilerin altında kalmıştı. ama iPhone 12 Geekbench 5 puanı ile Android telefonları arkada bıraktı.

iPhone 12 performans testine girdi! Skoru ile Geekbench’i asagi üst etti

Yeni iPhone ailesi, geçtiğimiz günlerde alana çıkan AnTuTu sonucunda düş kırıklığı yaratmıştı ama iPhone 12 amaciyla tek başka performans testi Geekbench’te durum değişik oldu. Tıpkı dahada evvelki iPhone modellerinde olduğu benzeri tertemiz iPhone yeni sezon modelleri de Geekbench’te Android cihazları ağırbaşlı farklar ile arkada bırakmayı başardı.

iPhone 12 Geekbench 5 puanı; tek çekirdekte 1.593, çoklu çekirdekte 3.859 oldu ve bu testten en çok puanı alan akıllı telefon oldu. iPhone 12 Pro ise tek çekirdekte 1.585, çoklu çekirdekte 3.669 puan aldı ve 2. sırada konumlandı. Performans testinden maksimum puanı alan üçüncü aygıt da iPhone 11 Pro Max oldu.

iPhone 12 performans testi

Geekbench’te iPhone modellerinin gerisinde var olan Samsung Galaxy Note 20 Ultra ise; tek çekirdekte 985, çoklu çekirdekte 3,294 skorunu elde etti. Listede bulunan başka cihazlar ise; Samsung Galaxy S20 Plus, OnePlus 8T, Asus ROG Phone 3 ve Google Pixel 5 oldu.

iOS 14.1 güncellemesi yayınlandı! İşte yenilikler

iOS 14.1 güncellemesi yayınlandı! İşte yenilikler

Apple, dahada evvel hata neticesi yayınlayıp ardindan GM sürümüne art çektiği iOS 14.1 güncellemesi bu erken resmen yayınlandı.

Mavi rengarenk iPhone 12 kutu açılış videosu sızdırıldı!

Mavi rengarenk iPhone 12 kutu açılış videosu sızdırıldı!

Mavi rengarenk iPhone 12 kutu açılış videosu sızdırıldı. Telefonun kutu muhtevası ve tasarımının canlı canlı görüldüğünü dile getirmek mümkün.

Geekbench 5 maksimum puanı alan telefoniPhone 12 Geekbench 5iPhone 12 performansiPhone 12 performans testi