Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Instagram ana ekranı değişiyor! Yeni güncelleme

Instagram anne ekranı güncelleme ile hatri sayilir büyüklükte tek değişime uğruyor. Öncelikle beta programına katılan kullanıcılara denetilen bu tertemiz anne ekran, şimdi de bütün kullanıcılar amaciyla olabilitesi çok olacak. TikTok benzeyen kısa video klipler özelliği Reels ile rekabeti kızıştıran Instagram, tertemiz anne sayfa amaciyla Reels ve alışveriş özelliği üstüne yoğunlaşıyor.

Instagram anne ekranı güncelleme ile nasıl değişecek?

Instagram tertemiz güncelleme ile birlikte, zevk butonunun yeri asagi kısımdan üstte taşınnıyor. Başka bir deyişle artık DM ile birlikte arama ve beğenileri görebileceğiniz butonlar yer alacak. tertemiz gönderi oluşturma butonunun da üstte bulunduğu görünüyor. ama beta kullanıcılarında şu vakit amaciyla arama butonu üstte taşınmış durumda.

Alt kısıma ise Reels sekmesi ve Alışveriş sekmesi eklenmiş durumda. Aslında Instagram Reels videoları sekmesi uzunca müddettir tek çok kullanıcıda yer alıyor. Şimdi ise bu kalite herkese açılacak. Bu sekmeye gelerek bu kısa videolardan öne çıkanları izleyebilir veyahut siz de bunun benzeri tek video çekebilirsiniz.

Instagram, Instagram anne ekran, Instagram güncelleme, Instagram reels, Instagram alışveriş

Instagram alışveriş özelliği sekmesi de dahada evvel keşfet bölümünde yer alıyordu. Bu tertemiz güncelleme ile birlikte, ayrı tek sekme olarak anne sayfaya eklendi. Instagram alışveriş sekmesinde, mağazaları bulmak, editör tarafından seçilen paylaşımlara göz atmak mümkün. tekrar bu sekmede karşımıza rehberler özelliği çıkıyor.

Bu kalite ile birlikte, Instagram işletme hesabı var olan kullanıcılar mağaza açarak katalog oluşturabiliyor. Kullanıcılar bu katalogu tek rehber haline getirerek, rehberler kısmından ulaşılmasını sağlayabiliyor.

Instagram, Instagram anne ekran, Instagram güncelleme, Instagram reels, Instagram alışveriş

Yeni özellik Daha her hesaba tanımlanmış değil. Şu vakit için Reels sekmesinin eklendiği ancak Instagram alışveriş özelliği sekmesinin Daha her kullanıcıya sunulmadığı aktarılıyor. tertemiz Instagram güncellemesi ile karşımıza çıkan anne ekran değişimi sizce nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz.

InstagramInstagram alışverişInstagram alışveriş özelliğiInstagram anne ekranInstagram GüncellemeInstagram reelsInstagram tertemiz anne ekranreels