Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Huawei’den geliştiriciler için kampanya

Çin merkezli Huawei, kendi uygulama mağazası olan AppGallery’e olan ilginin artması için kampanya başlattı. 30 bin euro değerinde ödül oyunlarını AppGallery bünyesinde yayınlamayı bekleyen geliştiricileri bekliyor olacak. Ayrıca pek çok ayrıcalık da sunulacak.

Huawei AppGallery ile geliştiricilere para dağıtacak

Amerika ile yaşadığı gerilimin ardından Play Store ile bağı kopan Huawei, artık kendi uygulama mağazasına kullanıcıları ve geliştiricileri çekmek için kolları sıvamış durumda. Firma kendi uygulama mağazası olan AppGallery için Unity ile özel bir finansman programı üzerinde anlaştığını duyurdu. Söz konusu program 30 bin euro değerinde gelir paylaşımının yanında, VIP destek, ve pek çok ödülü de kapsıyor.

AppGallery geliştiricilere para dağıtacak

İlk etapta Indie oyunlar geliştiren yazılımcılarla çalışmak isteyen firma Huawei, platformda seçtiği en iyi 30 oyuna biner euro verecek. Huawei Ad Platform (Huawei Reklam Platformu) adı verilen bu ödeme çeşidinin temel amacı ise geliştiricilerin ilgisini çekmeye çalışmak. Öte yandan geliştiriciler ilk iki yıl için uygulama içi satın almalarda %85 gelir payı ve yaptıkları oyunlarda teknik destek alma imkanı gibi özelliklerden faydalanacak.

Trump hükumetinin Çinli firmalara getirdiği yasaktan nasibini alan Huawei, bunun sonucunda Play Store ile bağlantısını kaybetmişti. Ayrıca işlemci sağlama konusunda da sıkıntı yaşamıştı. Dünya çapında yaklaşık 700 milyon kullanıcısı bulunan platform, Play Store ve App Store’un arkasından 3. sırada yer alan alıyor. AppGallery ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

akıllı telefonAndroidappgalleryHuaweihuawei appgallerymobil

Kaynak :shiftdelete