Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Huawei Y8p tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Huawei Y8p modeli firmanın web sayfasında yerini aldı. Nitekim tek müddettir heyecan edilen Huawei Y8p nitelikleri ve fiyatı ile alakalı detaylar da resmi olarak açıklanmış oldu. tertemiz modelin en dikkat çeken detayı, dahada evvel duyurulan Huawei Enjoy 10s modeli ile teknik kalite noktasında eş tek tablo sunması oldu.

Huawei Y8p özellikleri

Huawei Y8p teknik özellikleri ile alakalı evvel söylenmesi koşul olan detay, 6.3-inç büyüklüğündeki OLED ekran oluyor. mevzubahis bu ekran 1080p+ çözünürlüğe sahip. Kamera tarafında ise evvela üç sensörlü tek art kamera sistemi kendini gösteriyor. Bu sensörlerden anne kamera amaciyla 48 megapiksel çözünürlüklü olanı seçenek edilmiş. Ultra geniş açılı kamera 8 megapiksel çözünürlüğüne sahip. Bunlara ekstradan iki piksel çözünürlüğündeki tek sensör de derinlik idrak etme teknolojisi amaciyla kullanılıyor. Ön kamera tarafında ise 16 piksel çözünürlüğünde tek sensör bulunuyor.

Huawei Y8p özellikleri

iOS 13.5 ne vakit çıkacak? İşte tertemiz iddialar!

iOS 13.5 ne vakit çıkacak? İşte tertemiz iddialar!

iOS 13.5 ne vakit çıakcak? sualine karşılık tertemiz yanıtlar alana çıkmaya başladı. İşte tertemiz iOS 13.5 çıkış tarihi ile alakalı tertemiz bilgiler!

Huawei Y8p modelinin işlemcisi, Kirin 710F olarak seçilmiş. Kirin 710F dört adet 2.2 GHz hızında Cortex-A73 ve dört adet 1.7 GHz hızında Cortex-A53 çekirdeğinden alana geliyor. Nitekim toplamda 8 çekirdekli tek işlemci yer alıyor.

Bu işlemciye dört GB veyahut 6 GB RAM eşlik ediyor. böylelikle iki değişik RAM seçeneği sunan model olduğunu da dile getirmek gerekiyor. Dahili depolama alanı ise 128 GB olarak belirlenmiş. bütün bu bileşenler 4000mAh kapasitesindeki dahili bataryadan enerji alıyor. Ayrı olarak 10W hızlı şarj desteği de sunuluyor.

Huawei Y8p

Kablolu bağlantı seçenekeri arasında ise USB-C ve 3.5mm kulaklık girişi yer alıyor. Bunlara ekstradan ekrandan parmak izi okuma özelliğinin de bulunduğunu ifade etmekte yarar var. Huawei Y8p teknik özellikleri ile alakalı nihayet olarak 256 GB’a civarindan NM SD hafıza kartı desteği olduğunu da belirtmek gerekiyor. Kutudan da Android 10 mobil işletim sistemi sürümü ile çıkacağına dikkat çekiliyor.

Huawei Y8p teknik nitelikleri listesi

 • 6.3 ‘ büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde OLED ekran
 • 48 piksel çözünürlüğünde ve f/1.8 diyafram değerinde anne kamera
 • 8 piksel çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera
 • 2 piksel çözünürlüğünde derinlik algılayıcısı
 • 16 piksel çözünürlüğünde ve f/2.0 diyafram değerinde ön kamera
 • 8 çekirdekli Kirin 710F işlemci
 • Mali G51-MP4 grafik birimi
 • 4 GB / 6 GB RAM
 • 128 GB dahili depolama alanı
 • EMUI 10.1
 • 4000 mAh dahili batarya
 • 10W hızlı şarj desteği
 • USB-C ve 3.5mm kulaklık girişi

Huawei Y8p fiyatı

Şu vakit amaciyla Huawei Y8p nitelikleri resmi olarak açıklanmış olsa da ücreti ile alakalı bölgesel veriler mevcut. Güncel olarak Belarus’taki Huawei Y8p fiyatı, takriben olarak 245 avro düzeyinde yer alıyor.

İlerleyen günlerde bu konuyla alakali ükle bazlı fiyatlandırmalar detaylanacaktır. 29 Mayıs 2020 tarihi itibari ile de resmi olarak satışlarının başlanacağı bilgisi paylaşılmış durumda.

Huawei Y8pHuawei Y8p özellikleriHuawei Y8p fiyatıHuawei Y8p teknik özellikleri