Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Huawei amiral gemisi serisini satıyor mu?

Çinli teknoloji devi Huawei, ABD ile olan çekişmelerinin sonucu amiral gemisi serilerinden olan P ve Mate serisini satıyor iddiaları ile gündeme geldi. En çok satan ve birçok ilki barındıran telefon modellerinin satılıp satılmayacağı konusunda Huawei açıklama yaptı.

Huawei P ve Mate serisi telefonlarını satıyor mu ?

Huawei Mate ve P serilerinin her ikisi de tüketiciler arasında en çok sevilen ve kullanılan modeller arasında yer alıyor. Şirketin açıklamasına göre satış sevkiyatı 2019’un üçüncü çeyreği ile 2020’nin üçüncü çeyreği arasında 39 milyar dolar değerinde oldu.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/01/huawei-amiral-gemisi-serisini-satiyor-mu.jpg

Reuters‘ın aktardığı bilgilere göre ise, Huawei‘nin satış konusunda anlaştığını ancak sonraki aşamalarda başarısız olduğunu belirtti. Bu nedenle şirket, akıllı telefonlar için kendi bünyesinde tasarlanmış bir mobil işlemci oluşturma çabalarını artırdı ve ABD yapımı bir mobil işlemci kullanmanın yükünü ve bağımlılığı ortadan kaldırdı.

Huawei sözcüsü de açıklamalarıyla iddiaları yalanladı

Huawei, amiral gemisi akıllı telefon markalarımızın olası satışı ile ilgili dolaşan asılsız söylentiler olduğunu öğrendik. Bu söylentilerin hiçbir değeri yok. Huawei’nin böyle bir planı yok.” açıklamasında bulundu.

Önümüzdeki aylarda Huawei, en son kamera teknolojisine sahip Huawei P50 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin Huawei Mate amiral gemisinin bir sonraki serisini bu yılın sonlarında piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor.

HuaweiHuawei Matehuawei p

Kaynak :shiftdelete