Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Honda’dan motosiklet kullanıcıları için yenilik

Honda, motosiklet kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak için yenilik yaptı.

Honda, amiral gemisi var olan Gold Wing modeline Android Auto entegrasyonunun ekleneceğini duyurdu. Honda Gold Wing modelinde artık Android akıllı telefon kullanıcıları da müzik, telefon görüşmeleri ve mesajlaşma benzeri uygulama hizmetlerini kullanabilecek. Gold Wing modelinin Android ahenk gösteren yazılımının ise Haziran 2020’nin ortalarında güncellenmesi planlanıyor.

Yapılan izaha göre evvel kez 1975 seneninde şimal Amerika’da satışa sunulan Gold Wing GL1000 modelinden bu yana geçen 45 sene içinde Honda mahsul gamının amiral gemisi var olan Gold Wing serisi, Ekim 2017 tarihinde şimal Amerika’da yapılan tanıtımla dünyanın evvel Apple CarPlay entegrasyonuna sahip motosikleti oldu. Gold Wing kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran Apple CarPlay entegrasyonu, navigasyon özelliği ile sürüş Tecrübenini geliştirmeye muavin olurken uygulamaya hususi hizmetler de kullanıcıların beğenisini kazandı.

Gold Wing serisine tertemiz ek edecek var olan Android Auto entegrasyonu da Android ahenk gösteren akıllı telefonları motosiklette kullanmanın sade ve emniyetli yolunu sunuyor. Basitleştirilmiş arayüzü ve kullanımı basit sesli komut sistemi ile sürücünün dikkati dağılmadan yola ve sürüşe odaklanmasını sağlıyor. Android Auto, sürücünün sevdiği müzik, medya ve mesajlaşma uygulamalarına motosikletten erişme imkanı tanıyor. Android Auto’nun Google Asistan özelliği sayesinde sürücü gözünü yoldan ellerini gidondan ayırmadan sesli komut özelliğini kullanarak sürüşüne odaklanabiliyor, bağlantıda kalabiliyor ve yolculuğunu dahada eğlenceli vaziyete getirebiliyor.

Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonunu dahada çok modele uygulayacak var olan marka, hayat genelinde motosiklet kullanıcılarının hayat tarzlarına dahada çok konfor ve rahatlık getirmeyi planlıyor.