Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Google Haritalar beklenen özelliğe kavuşuyor

Günlük hayatımızda sık sık kullandığımız Google Haritalar vakit geçtikçe dahada da geliştirilmeye ayni ritimde devam ediyor. nihayet vakitlerde Google’ın Haritalar amaciyla tertemiz tek özelliği test ettiği görüldü. Google Haritalar için trafik ışıkları özelliği geliyor! İşte bütün detaylar.

Google Haritalar trafik ışıkları ile karşımıza çıkacak!

Bilindiği üzere Apple, iOS 13 güncellemesi ile birlikte Apple Haritalar’a trafik ışıkları ve dur işaretlerini eklemişti. Bu özelliğin tek müddettir Android tarafına da gelmesi bekleniyordu. Nihayet Google’ın Haritalar amaciyla bu özelliği test ettiği alana çıktı.

Google Haritalar trafik ışıkları ile karşımıza çıkacak! - ShiftDelete.Net

Bu özelliğin Daha Apple Haritalar’da olduğu civarindan geliştiğini söyleyemeyiz. Trafik ışıkları ve dur işaretleri çok küçük gözüküyor Ayrı olarak yollar tarifi esnasında trafik ışıkları ve dur işaretleri ile alakalı uyarı yapılmıyor. Bilinen Apple Haritalar’da yollar tarifi esnasında trafik ışıklarına yaklaştığınızda Siri sizi uyarıyor..

Bu kalite Daha Google tarafından resmi olarak duyurulmadı. Bir takım beta kullanıcılarında bu özelliğin kullanıma açıldığı söyleniyor. Ayrı olarak her beta kullanıcısına özelliğin açılmadığını da söylemekte yarar var. Google Haritalar 10.44.3 sürümünde özelliğin aktif olduğunu söyleyen Bir takım kullanıcılar bulunurken, bazıları da 10.45.0 sürümünde dahi özelliğe ulaşamadığını belirtiyor.

Bu özelliğin ne vakit herkese açık olarak yayınlanacağı bilinmiyor. ama bu özelliğin evvel başta Yalnızca Amerika’da kullanıma açılması bekleniyor.

googlegoogle haritalarGoogle haritalar dur simgeleriGoogle Haritalar trafik ışıklarıgoogle haritalar tertemiz özellikGoogle Maps