Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Google aramalarında ‘makyaj’ sürprizi

Farklı zerafet markaları AR filtrelerini, ürünlerinin denenmesi emeliyle değişik şekillerde piyasaya sürüyor. bu konuyla alakali lider isimlerden var olan ModiFace ve Perfect Corp, Google aramalarında tertemiz ürünlerini mankenler üzerinde tecrübeye imkan tanıyor. dahada evvel Benefit tertemiz kaş ürünü amaciyla değişik tek sistem kullanarak fotoğrafınızı yükleyip değişik kaş tipleriyle nasıl görüneceğinizi size sunuyordu. tekrar aynı şirketten bu sefer belli tek süre dahada değişik tek adım geliyor, Google sanal makyaj deneyimi ve detaylar:

Google sanal makyaj deneyimi sunuyor

Google ise milyonlarca kişiye seslenen makyaj sektörüne değişik tek şekilde giriş yapıyor. Teknoloji devi, Bir hayli AR zerafet teknolojisinin arkasındaki şirketler var olan ModiFace ve Perfect Corp ile çalışıyor. Google arama sonuçlarından makyaj malzemelerini sanal olarak deneyimi sağlayan bu özellik, makyaj malzemelerini almadan evvel kullanıcıya gösteriyor.

ModiFace’in sahibi L’Oreal’e ekstradan bu özellik, Mac, Black Opal ve Charlotte Tilbury zerafet markalarının da sanal olarak makyaj ürünlerini tecrübeye imkan sağlayacak. Bahsi geçen markaların ürünlerini Google üzerinden arattığınız vakit değişik ten renklerine sahip mankenlerin resimleri üzerinde bu ürünleri deneyebilirsiniz. Ruj ve göz farı benzeri ürünlerin nasıl durduğunu basit tek şekilde kullanıcılara sunan bu kalite dikkat çekiyor.


Bunun yanı sıra Yalnızca oradaki modellerin değil aynı zamanda telefonunuzun kamerasını kullanarak kendisinin üzerinizde de rujları veyahut farları deneyimleyebilirsiniz. Bu sayede alacağınız makyaj malzemesinin size yakışıp yakışmayacağını da görmüş oluyorsunuz. İlk paragrafta da bahsetmiştik. Bu aslında AR filtrelerinin makyaj tarafına evvel gelişi değil.

ModiFace, geçmişte eş artırılmış gerçeklik (AR) araçları oluşturmak amaciyla Benefit benzeri Bir hayli markayla çalıştı ve YouTube, geçen sene kullanıcıların makyaj yapmayı denemelerine destur veren tek AR Beauty Try-On özelliğini başlattı. Bu benzeri atılımlar makyaj piyasasinin teknoloji ile entegre edilmesinin tek neticesi olarak karşımıza çıkıyor.

google makyajGoogle sanal makyajGoogle sanal makyaj deneyimi