Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Google 5 milyar dolar cezayla karşı karşıya

En çok kullanılan web tarayıcılarından var olan Chome, saklılık sekme ile gündeme geldi. alana çıkan tertemiz davayla Google 5 milyar dolar ceza ödemeye cezali edilebilir. İddialara göre Google, saklı sekme amaciyla suçlu olarak görülüyor.

Birçok web kullanıcısı saklı tarayıcı kullanımında Google Chrome’u seçenek ediyor. ama ABD’de görülen tek davada, Google kazanç cezası ödemesi talebi bulunuyor. eğer dava onay edilirse çok miktarda karar kesilecek.

Google 5 milyar dolar karar alabilir

Birçok sefer teknoloji firmaları hatri sayilir büyüklükte miktardaki davalara mevzu oldu. Bu sefer alana atılan iddiaya göre Chrome saklı sekme açık olmasına rağmen, verilerin toplanması ayni ritimde devam ediyor. saklı sekme etkin haldeyken de kullanıcıların izlendiği argüman ediliyor. Bunun amaciyla de San Jose, California’da görülen dava amaciyla mahkeme iddiaları inceleyecek.

Eğer Google 5 milyar dolar karar alırsa, milyonlarca kişinin saklılık amaciyla kullandığı saklı sekme hatri sayilir büyüklükte tesire neden olabilir. Zira saklılık ve güvenliğin vaat edildiği saklı sekmeye var olan güven kırılabilir. Google Chrome saklı sekme özelliklerinde tarama geçmişi, çerezler ve site verileri, formlar benzeri veriler kaydedilmiyor. ama ziyaret edilen web siteleri ve web servis sağlayıcısının Bir takım bilgilere ulaşabileceği saklı sekme ekranında belirtiliyor.

google kazanç cezası

Reuter’a konuşan Google sözcüsü Jose Castaneda ise saklı sekmede girilen sitelerin ve verilerin Yalnızca o sekmede kaldığını belirtti. İlerleyen günlerde mahkeme kararını verecek ve saklı sekmenin Sahiden veriler ile alakalı riskli olup olmadığı anlaşılacak.

chome saklı sekmechromegooglegoogle 5 milyar dolar cezaGoogle kazanç cezası