Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Giyilebilir cihazlara talepte artış var: Popülerler!

Giyilebilir cihaz satışları için yeni veriler yayımlandı. Yeni verilere göre bu yıl giyilebilir cihazlara yüzde 30’dan fazla bir talep vardı. Bunun yanında giyilebilir cihazların 2025 yılına kadar küresel olarak yaklaşık 70 milyar dolarlık bir pazara karşılık gelmesi bekleniyor. Baskın sektör ise tahmin edebileceğiniz üzere sağlık oluyor.

Giyilebilir cihaz satışları yüzde 30 artış gösterdi

CNBC’de yer alan habere göre, giyilebilir cihaz satışları; insanların sağlık durumlarını izlemek adına satın aldıkları cihazlarla birlikte küresel olarak yüzde 30′dan fazla arttı. Samsung Electronics’in kıdemli başkan yardımcısı Taejong Jay Yang tüketicilerin koronavirüs küresel salgını sırasında sağlıklarını kontrol etmek için kullanabilecekleri giyilebilir ürünler satın aldıklarını belirtiyor.

Tüketicilerin çoğu bu yıl salgın nedeniyle daha az harcama yapmayı planlasa da, giyilebilir cihaz satışları geçen yıla göre büyük oranda artış gösterdi. Beklenenin biraz daha üstünde olan bu veriler ilerleyen dönemde eğer fiyatlar da düşerse daha popüler bir alan haline geleceğini gösteriyor.

Giyilebilir cihaz satışları

Araştırma şirketi IDTechEx’e göre, giyilebilir cihazların 2025 yılına kadar küresel olarak yaklaşık 70 milyar dolarlık bir pazara ulaşacak. Bu cihazların ise genel olarak talep gördükleri alanlar ise medikal ve fitness dahil olmak üzere baskın sağlık hizmetleri sektörü olduğu görülüyor.

Sektörün en dişli aktörleri ise Apple, Samsung, Huawei ve Xiaomi oluyor. Hem akıllı saatleriyle hem de akıllı bileklikleriyle milyonlarca kişiye seslenen bu markalar, ilerleyen yıllarda çok daha fazla kişiye seslenecek cihazlara ev sahipliği yapacaklar.

akıllı bilekliklerakıllı cihazlarakıllı giyilebilir cihazlarakıllı saatlerGiyilebilir cihaz satışlarıGiyilebilir cihaz satışları artış gösteriyor

Kaynak :shiftdelete