Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Geniş açılı kameralar hakkında bilmeniz gerekenler

Telefonlarda ultra geniş açılı kameralar ile alakalı bilmeniz koşul olan her şeyi biliyor musunuz? Sahiden bu lense ihtiyacanız var mı veyahut Sahiden tek telefonu seçenek ederken olmadığı amaciyla seçenek değiştirmenize Kapı aralayacak tek kalite mi? Markaya ve modele göre değişse de ultra geniş açılı kameralara sahip Bir takım telefonlar mükemmel neticeler verebiliyor. İşte telefonda ultra geniş açılı kameralara gereksinim var mı ve nasıl kullanılmalı?

Telefonlarda ultra geniş açılı kameralar

Google, Huawei, Samsung, LG, Apple ve Xiaomi benzeri teknoloji şirketlerinin telefonlarına ultra geniş açılı kameralar getirmesinin derhal peşinden artık bu kavram belli tek süre dahada görünür vaziyete geldi. Ultra geniş açılı kameralara sahip çok sayıda telefon var, ama grubun en iyileri dahada geniş tek görüş alanından çok dahada fazlasını sunuyor. Aslında, ultra geniş tek perspektif, mükemmel tek geniş açı deneyimi sunma mevzubahis olduğunda sunulan Yalnızca bunlar değil çok dahada fazlası olmalıdır.

Peki, ultra geniş kameralı tek telefon istiyorsanız ne aramanız gerekir? Bu yazıda aslında ultra geniş açılı kameraların ne olduğu, neler sunduğu ve hangi telefonlarda bulunacağına ulaşacaksınız. Dilerseniz yazıya geçelim.

Günümüzün akıllı telefonlardaki art tarafta konumlandırılan anne kameraları geniş kameralar olarak da biliniyor. ananesel dijital kameralardan dahada geniş tek görüş alanı sunmalarıyla Bir hayli resimi çok dahada iyi vaziyete getirirler. Örneğin, Samsung Galaxy S20‘nin 12 piksel anne kamerası 79 derecelik tek görüş alanı sunuyor. aynı zamanda ultra geniş kameralar, S20’nin 123 derecelik tek ultra geniş sensörü de bulunuyor. Bu çok dahada geniş tek alanı çekebiliyor demek.

Telefonlarda ultra geniş açılı kameralar

Telefonlarda ultra geniş açılı kameralarUltra geniş açılı kameralar