Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Genç pilotlar Nürburgring’den boş dönmediler!

Borusan Otomotiv Motorsport’un genç pilotları Cem Bölükbaşı ve Yağız Gedik, GT4 Avrupa Şampiyonası’nda Imola ve Mısano’nun ardından Nürburgring’de podyuma çıkarak ülkemize art arda 3. kez kupayla döndüler.

Cem Bölükbaşı ve Yağız Gedik’in GT4 Avrupa Serisi’nin hafta sonu Nürburgring’de gerçekleşen 3. ayak yarışlarında elde ettikleri üçüncülük ile bu sezon gerçekleşen Imola ve Misano yarışlarından ardindan Nürburgring’de de podyuma çıkmayı başardılar.

Borusan otomobil Motorsport’un iki adet BMW M4 GT4 otomobille yarıştığı seride, tek sürpriz dahada yaşandı. 13 kapı numaralı 2. otomobilde start alan deneyimli kaptan İbrahim Okyay, Borusan otomobil Motorsport’un toy kabiliyet projesi kapsamında konuk kaptan olarak çağrı ettiği Hasan Tansu ile birlikte yarıştı. Hasan Tansu ile İbrahim Okyay, gruplarında elde ettikleri dördüncülük başarısı ile takımlar mücadelesinde mühim puanlar toplamayı sürdürdüler.

Almanya’nın Nürburgring pistinde gerçekleşen yarış ile 6 hafta sonu toplaminda 12 yarıştan oluşan GT4 Avrupa Şampiyonası’nın evvel altı yarışı tamamlanmış durumda. Serinin sonraki yarışları 25-27 Eylül’de Zandvoort Hollanda, 22-25 Ekim’de Spa-Francorchamps Belçika ve 13-15 Kasım’da Circuit Paul Richard Fransa’da gerçekleşecek.

Almanya Avrupa Belçika BMW Fransa Hollanda