Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Galaxy Z Flip’in ön kamerası üzdü! İşte sonuç

Katlanabilir tasarımı ve ücreti ile dikkat çeken Samsung Galaxy Z Flip, ön kamera ile alakalı sınanmak yerine DxOMark ekibinin düzen ettiği performans testine girdi. Ülkemizde de satılan Galaxy Z Flip nasıl tek netice elde etti?

Samsung Galaxy Z Flip ön kamera çekimleri ile mutluluk dolu etmekte mu?

Geçtiğimiz şubat ayında karşımıza çıkan bu katlanabilir modelin köşeleri, alışılmış var olan tasarımlardan değişik olması nedeni ile göze çarpmıştı. Samsung, Galaxy Z Flip’de bulunan kameraların monte edildiği bölümleri da elden geçirmişti.

Daha evvel DxOMark testine sokulan Galaxy Z Flip, ne yazık ki Bir hayli kişiyi düş kırıklığına uğratmıştı. art tarafında iki adet 12 Megapiksel kamera (f/1.8) bulunan bu telefonun ön kamerası 10 Megapiksel (f/2.4) çözünürlüğünde hizmet veriyor.

Samsung Galaxy Z Flip ön kamera

DxOMark, Galaxy Z Flip’in ön kamerası amaciyla yaptığı alakalı incelemeyi yayımladı. resim çekimi ile alakalı 82 puan alan Galaxy Z Flip, video çekimi amaciyla 86 puan aldı. Kendisinin genel performans skoru ise 83 puan olarak açıklandı.

DxOMark; bu cihazın ön kamera performansını Galaxy A71, Galaxy S9 Plus ve iPhone XS Max modellerinde bulunan ön kameralar ile kıyasladı. bunun için göre Galaxy Z Flip’in bu konuyla alakali alana koyduğu performans, bu üç modelin ön kamera çekimleri yerine alana koyduğu performans ile aynı.

Galaxy Z Flip ön kamera

30 FPS’de 2160p kalitesinde video çekebilen Samsung Galaxy Z Flip, ön kamerasında 26 mm’lik tek mercek barındırıyor. DxOMark, bu telefonun resim çekimleri adina video çekimleri amaciyla kullanılması gerektiğini söylüyor.

DxOMark yetkilileri, Galaxy Z Flip’in resim karesinde görünen ortam renklerini ve ten tonlarını canlı tek şekilde yansıtma ile alakalı başarılı olduğunu ifade etti. Bunun dışında bu model ne yazık ki kontrast ile alakalı isteneni veremiyor.

Galaxy Z Flip DxOMark

DxoMark tarafından yayımlanan incelemenin detayları şu şekilde:

Fotoğraf çekimleri | Artılar

— canlı ve iyi renkler
— çoklukla doğru pozlama
— Dış ortamda iyi çekim
— randımanlı tek şekilde flaş kullanımı

Fotoğraf çekimleri | Eksiler

— Düşük detay
— ak dengesinin iyi tek şekilde ayarlanamaması ve ten renklerinin doğru tek biçimde yansıtılamaması
— Zayıf keskinlik
— düş kırıklığına neden var olan bulanıklık efektleri

Galaxy Z Flip nitelikleri ve ülkemiz fiyatı

Galaxy Z Flip nitelikleri ve ülkemiz ücreti

Galaxy Fold’un lansmanını da gerçekleştirmişti. Şimdi de Galaxy S20 serisi ile birlikte tertemiz katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip’in duyurusu gerçekleştirildi. İşte Galaxy Z Flip özellikleri!

Video çekimleri | Artılar

— Geniş canli aralık ile doğru pozlama
— tesirli dengeleme
— Açık sema videolarında teferruatları başarılı tek şekilde yakalama
— ten tonlarını iyi tek şekilde yansıtma

Video çekimleri | Eksiler

— Işık seviyesi düşük var olan yerlerde teferruatları yakalama ile alakalı başarısızlık
— İç mekan çekimlerinde ak Balansını doğru tek biçimde ayarlayamama
— Yakın ara çekimlerde yüzlere odaklanamama
— Doku ve renk ile alakalı yaşanan sorunlar

Samsung Galaxy Z Flip ön inceleme

Samsung Galaxy Z Flip ön analiz

Samsung’un tertemiz katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip Bir hayli kişi tarafından oldukça dikkat çekmeyi başardı. Biz de sizler amaciyla Galaxy Z Flip’e yakında baktık. İşte Galaxy Z Flip ön inceleme!

Galaxy Z Flip tarafından çekilen fotoğraflara galeriden ulaşabilirsiniz. Fotoğrafların kalitesi ile alakalı neler düşünüyorsunuz?

Galaxy Z Flip ön kameraGalaxy Z Flip ön kamerasıgalaxy z flip dxomarkGalaxy Z Flip DxOMark puanıGalaxy Z Flip DxOMark testiGalaxy Z Flip kamerasıSamsung Galaxy Z FlipSamsung Galaxy Z Flip ön kameraSamsung Galaxy Z Flip ön kamerasıSamsung Galaxy Z Flip DxOMarkSamsung Galaxy Z Flip DxOMark puanıSamsung Galaxy Z Flip DxOMark testiSamsung Galaxy Z Flip selfie kamerası