Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Galaxy Note 20 Ultra maliyeti ortaya çıktı!

Galaxy Unpacked online lansmanı ile karşımıza çıkan amiral gemisi Galaxy Note 20 Ultra fiyatı ile de dudak uçuklatmış ve Türkiye fiyatı da 12.999 TL olarak açıklanmıştı. Yurtdışında 1.299 dolar olan Galaxy Note 20 Ultra maliyeti de ortaya çıktı.

Galaxy Note 20 Ultra maliyeti, fiyatı kaça katladı?

Samsung’un 5 Ağustos tarihinde tanıttığı amiral gemisi yeni Note serisi akıllı telefonu, henüz dumanı üstündeyken, telefonun birim maliyetleri ortaya çıktı.

Buna göre 1.299 dolara satışa çıkan akıllı telefon sadece bileşen maliyetleriyle birlikte 468 dolar gibi bir fiyata sahip oldu. Telefonun toplam maliyeti ise 550 doların biraz altında gerçekleşti.

Lansmanın yapıldığı tarihte bu maliyet 3.888 TL olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bugünün dolar kuruna göre ise 4096 TL gibi bir rakamla karşı karşıya geliyoruz. Yine telefonun normal satış fiyatı olan 1.299 dolar ise bugünün kuruyla 9.683 TL.

galaxy note 20 ultra maliyeti, galaxy note 20 ultra fiyatı

Qualcomm işlemcili modellerde maliyetler biraz daha artarken, Türkiye’de satılan Exynos işlemci kullanan modellerin maliyetlerinin yaklaşık yüzde 10 daha ucuz olduğunu da hatırlatalım.

Araştırmayı yapan Counterpoint Research Kıdemli Analisti Ethan Qi, Samsung’un önceki nesil amiral gemisi modellerine kıyasla çok daha hafif ve ince bir form yapısı ve birden çok teknoloji bileşeni eklemiş olmasına karşın yeni üst seviye amiral gemisinin bu maliyetlerde tutan Samsung’un mükemmel bir iş çıkardığını açıkladı.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra kutusundan çıkıyor!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra kutusundan çıkıyor!

Uzun zamandır beklenen cep telefonu Samsung Galaxy Note 20 Ultra bu videoda kutudan çıkıyor. İşte merak edilen tüm detaylar!

Amiral gemisi telefon fiyatlarının, yeni teknolojik eklemelerle her sene artmasına karşın firmaların bu maliyetleri aşağı çekmek için büyük uğraşlar verdiği biliniyor. Sizce Note 20 Ultra maliyeti ile fiyatı arasında yer alan fark normal mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

akıllı telefonakıllı telefon maliyetiamiral gemisi telefongalaxy notegalaxy note 20galaxy note 20 ultragalaxy note 20 ultra fiyatıgalaxy note 20 ultra maliyetiGalaxy Note serisisamsung

Kaynak :shiftdelete