Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Galaxy Note 20 serisi ile gelecek bilinmeyen 5 özellik

5 Ağustos’ta Samsung, bildiğiniz gibi standart Note20’yi içeren yeni Galaxy Note 20 serisini resmen duyurdu. Note 20 ve Note 20 Ultra, piyasadaki en iyi donanımlardan bazılarıyla birlikte geliyor, ancak Samsung’un Ultra modele daha fazla odaklanmış olduğu görülüyor. Peki Samsung’un yayınladığı Galaxy Note 20 serisi ile gelecek bilinmeyen 5 özellik nedir?

Galaxy Note 20 serisi ile gelecek bilinmeyen 5 özellik

Çarpıcı ekran, Microsoft hizmetleriyle sorunsuz senkronizasyon ve yükseltilmiş S Pen şimdiden manşetlere çıkmış olsa da, Samsung’un şimdiye kadarki en güçlü Note serisi hakkında keşfedilecek daha çok özellik bulunuyor. Galaxy Note 20 serisi deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bu beş gizli ipucuna ve püf noktalarına göz atalım.

Tek Çekim ile Anın Daha Fazlasını Yakalayın

Galaxy Note20 ve Note20 Ultra’nın kamerası, geliştirilmiş Tek Çekim deneyimi sunuyor. Yapay zeka destekli özellik artık 5 ile 15 saniyelik çekim süresi içinde eşzamanlı olarak 14 tür fotoğraf ve videoyu çekmenize olanak tanıyor.

Özelliği kullanmak için, Kamera uygulamasını açın ve menü seçeneklerinden Tek Çekim moduna dokunun. Kamera menüsünün üzerindeki zamanlayıcıya dokunarak ve zamanlayıcı çubuğunu istediğiniz ayara kaydırarak yakalama sürenizi ayarlayın. Ardından, deklanşöre dokunun, kaydırın ve kamera otomatik olarak en iyi klipleri çekecektir. Bitirdikten sonra, önizleme küçük resmine dokunun ve çektiğiniz sahne için optimize edilmiş sonuçları göreceksiniz.

galaxy note20 bilinmeyen 5 özellik

Gelişmiş Portre modu

Galaxy Note 20 serisindeki yükseltilmiş Tek Çekim modu size sadece çekim yapmak için daha fazla zaman vermekle kalmaz, aynı zamanda sonuçlarla daha fazlasını yapmanıza da olanak tanıyor. Tek Çekim’e Renk Toplama Portresi eklendi ve nesnenizin öne çıkmasını sağlamak için bir arka plan rengi seçerek stüdyo benzeri portreler çekmenize olanak tanıyor.

galaxy note20 bilinmeyen 5 özellik

Arkadaşlarınızla Wi-Fi Paylaşın

Hepimiz misafir ağırlarken Wi-Fi şifresini tekrar tekrar paylaşmanın sıkıcı olduğu bir gerçek. Galaxy Note20 serisi, rehberinizdeki kişilerle yakın alan cihazlarından Wi-Fi erişim bilgisi istemenize izin vererek bu sıkıcılığı ortadan kaldırıyor.

galaxy note20 bilinmeyen 5 özellik

En Kaliteli Wi-Fi Bağlantısını Bulun

Halka açık alanlarda Wi-Fi’ye bağlanırken, Galaxy Note 20 serisi aynı zamanda en hızlı ve en kararlı sinyali bulmayı da kolaylaştırıyor. Wi-Fi ararken Galaxy Note20 serisi, oturum açma gereksinimleri ve bağlantı kalitesi hakkında ağ adının altında bilgi sağlar, böylece her seferinde en kararlı, güvenli bağlantıyı kolayca bulabilirsiniz.

galaxy note20 bilinmeyen 5 özellik

En Sevdiğiniz Yeni Şarkıyı Arkadaşınızla Paylaşın

Galaxy Note20 serisi, en sevdiğiniz şarkıyı yükseltilmiş Müzik Paylaşımı deneyimiyle paylaşmanızı kolaylaştırıyor. Daha önce bu özellik, yalnızca paylaşılan bir arkadaşınızın telefonuna bağlı cihazlarda müzik çalınmasına izin verirken, Galaxy Note 20 serisinde telefonunuza bağlı Galaxy Buds ve arkadaşınızın telefonuna bağlı Galaxy Buds’larında çalan müzikleri dinleyebilirsiniz. Müzik Paylaşımını açmanız, arkadaşınızın Buds’ı seçmeniz yeterlidir; her iki Buds aynı müziği çalacaktır.

galaxy note20 bilinmeyen 5 özellik

Bixby ile Video İzleme Üzerinde Kontrolü Ele Alın

Galaxy Note 20 serisi, Bixby sesli kontrol ile video izleme deneyiminiz üzerinde size daha fazla kontrol sağlar. En sevdiğiniz şovu telefonunuzdan yayınlarken, Bixby’ye “Bu şovu TV’de oynat” diyerek sorunsuz bir şekilde TV ekranına geçebilirsiniz. Sorunsuz, kesintisiz bir görüntüleme deneyimi için “Bu şovu mobil cihazda tekrar oynat” diyerek de geri dönebilirsiniz.

Bir sahneyi kaçırdıysanız veya ileri atlamak istiyorsanız, ses kontrolü size içeriği geri sarma, ileri sarma, duraklatma ve oynatma gücü vererek işinizi kolaylaştırır. Ses kontrolü, Bixby’ye en sevdiğiniz şovun adını çalmasını söyleyerek izleyeceğiniz bir şey aramanıza da yardımcı olabilir.

galaxy note20 bilinmeyen 5 özellik

Galaxy Note20galaxy note20 müzik paylaşmagalaxy note20 portre modugalaxy note20 tek çekim özelliğiGalaxy Note20 Ultrasamsung

Kaynak :shiftdelete