Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Galaxy Note 20 işlemcisi için kullanıcıları üzen haber

Samsung’un tek sonraki ağustos ayında duyuracağı model Galaxy Note 20, işlemcisi ile kullanıcıları üzecek. dahada evvelce alana çıkan bilgilerde, modelin Snapdragon 865 Plus ve Eynox 992 işlemciyle kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyordu.

Ancak şimdi çıkan haberlere göre firma Exynos tarafında beklenenin aksine devinim edecek. Zira Snapdragon işlemci tek üst modele çıkacakken, Exynos işlemci halihazırda kullanımda var olan tek model olacak.

Galaxy Note 20 işlemcisi üzebilir

Bilindiği üzere Galaxy S20 serisi Bir takım ülkelerde Snapdragon işlemcili Bir takım ülkelerde de Exynos işlemcili olarak piyasaya sunulmuştu. bu yüzden Snapdragon 865 ve Exynos 990 işlemcili modeller satışa çıkmıştı. Yakında tanıtılacak var olan Note 20 amaciyla de Snapdragon 865 Plus ve Exynos 992 tahminleri bulunuyordu. ama tertemiz gelen haberlere göre Note 20. ülkemiz dahil Bir hayli ülkede Galaxy S20 ile aynı işlemciyi kullanacak.

Snapdragon tarafından yapılan model yükseltme işlemi, Exynos tarafında yer almayacak. Bu da Galaxy Note 20 işlemcisi amaciyla AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve Çin başta olmak üzere Bir takım ülkelerde Snapdragon 865 Plus ve başka ülkelerde Exynos 990 olacağı mananına geliyor.

Daha evvel de Bir hayli model ile alakalı sızıntı veriler paylaşan Max Weinbach, araştırmasında Exynos 992 amaciyla rastgele tek iz bulunmadığını belirtti. Bununla birlikte One UI 2.5 tarafından desteklenen donanımları paylaştı. Bu donanımlar arasında da Exynos 992 yer almıyor.

galaxy note 20 işlemcisi

Böylelikle de Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra modellerinin, ülkemiz dahil Bir hayli ülkede Exynos 990 ile geleceğine değin beklenti oluşmaya başladı.

galaxy note 20Galaxy Note 20 işlemcisigalaxy note 20 ultragalaxy note 20 ultra işlemcisi