Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Galaxy M51’in kardeşi: Galaxy M42! İşte bataryası

Samsung Galaxy M42 isimli bir akıllı telefon hem özellikleri hem de tasarımı ile kullanıcıların karşısına çıktı. Galaxy M51 ile batarya konusunda kendisini rakiplerinden farklı kılan Güney Koreli firmanın yeni modeli de bataryası sayesinde konuşulacak gibi duruyor.

M serisine odaklanan Samsung, bu seri için şimdilik 4 adet telefon üretecek. Bu telefonlardan bir tanesi alt segment bir akıllı telefon olarak nitelendirilen ve raflardaki yerini almaya hazırlanan Galaxy M02. Galaxy M51 dışındaki diğer iki model ise Galaxy M12 ve Galaxy M62.

Samsung Galaxy M42 bazı özellikleri ile karşımızda

Çin’de bir sertifikasyon kurumu olarak faaliyet gösteren 3C isimli şirketin veri tabanında tespit edilen bu model, “EB-BM425ABY” etiketi ile DEKRE ve BIS tarafından onaylandı. Bu bağlamda Galaxy M42’nin Hindistan’da ve Almanya’da satılacağını söyleyebiliriz.

Kendisinin başka hangi ülkelerde satışa sunulacağı henüz bilinmiyor ancak geçmiş tecrübelerin ışığında konuşmak gerekirse Avrupa’da ve Asya’da bulunan ülkelerin M42 ile tanışacağını tahmin edebiliriz. Ayrıca ABD ve Kanada ikilisi de Samsung imzalı M42’ye şans tanımak isteyebilir.

Samsung Galaxy M42

Bu ürünün arkasında çözünürlük birimi 64 Megapiksel olan bir ana kamera yer alacak. Ayrıyeten 128 GB depolama alanı ile donatılacağı söylenen Galaxy M42’nin yazılımı henüz geliştirilme aşamasında.

Son olarak bu cihazda 5,830 mAh’lik bir batarya bulunacak. Bu değerin 6,000 mAh’e yuvarlanacağını belirtelim. Kısacası Samsung Galaxy M42’nin batarya kapasitesi, Galaxy M51’in batarya kapasitesinden 1000 mAh’lik bir fark ile daha küçük olacak.

Galaxy M42 özellikleri

Samsung Galaxy M42’nin bu yılın sonunda satışa sunulacağı iddia edildi. Kendisi hakkında şimdilik çok az bilgiye sahibiz. Sizce bu telefonda hangi özellikler olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

samsungSamsung Galaxy M42Samsung Galaxy M42 özellikleriSamsung Galaxy M42 bataryasıSamsung Galaxy M42 haberlerisamsung haberleri

Kaynak :shiftdelete