Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Galaxy Fold kamerası önemli bir güncelleme aldı

Katlanabilir telefon deyince akla gelen ilk modellerden olan Samsung Galaxy Fold, kamerası için önemli bir güncelleme aldı. Güncellemeyle birlikte kameranın çekim kalitesinde artış sağlandı. Gelen güncellemeyle ön kamera, arka kamera performansı verebilecek.

Telefonun ön kamera özelliklerine baktığımızda 10 Megapiksel f/2.2 diyafram değeri bizi karşılıyor. Güncellemeyle birlikte bu kameranın çekim yetenekleri artırıldı. Ayrıca modele gelen güncelleme farklı yenilikler de içeriyor.

Galaxy Fold kamerası daha yetenekli hale geldi

Akıllı telefonlarda yer alan kamera teknolojisi, her geçen gün adından daha fazla söz ettiriyor. Çünkü amiral gemisi modellerinde 4K 60 FPS video kaydı bir standart haline gelmiş durumda. Ancak çoğu model bu kaliteyi arka kamerada verebiliyor. Samsung’un katlanabilir telefonu ise bu video kalitesini ön kamerada kullanıcılarla buluşturacak.

Model kamerasındaki bu iyileştirmenin ardından, AR (artırılmış gerçeklik) kısmında da telefonda geliştirmeler yapıldı. Artık AR emojiler üzerinde manuel düzenlemeye yarayan araç ve gelişmiş yüz özellikleri kullanıcılara sunuldu.

galaxy fold kamerası

Galaxy Fold kamerası AR için olduğu kadar diğer çekim modlarında da daha yetenekli hale geldi. Çünkü yeni kamera özelliği AR, tek çekim, Pro video, filtreler, selfie ve gece hızlandırılmış videoda kendisini gösterecek.

Güncellemeyi kurmak için Ayalar > Yazılım güncelle > İndir yolunu takip etmek gerekiyor.

galaxy foldgalaxy fold kamerasısamsungsamsung galaxy fold kamerası

Kaynak :shiftdelete