Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Fujifilm kameraları Mac’lerde ”webcam”e dönüşüyor

Video konferans uygulamaları ile iş görüşmelerini gerçekleştirmek, moda çekimleri yapmak ve çevrimiçi derslere katılmak mümkün. Milyonlarca kişi bu görüşmeler için mevcut bilgisayarının kamerasını kullanıyor olsa da Fujifilm yeni bir yol sunuyor. Fujifilm, X serisi aynasız kameralarını Mac’lerde kullanılması için yeni bir yazılım yayımladı. Bu sayede Fujifilm kameralarını Mac’lerde kullanmak mümkün hale geliyor.

Fujifilm kameralarını Mac’lerde kullanmak mümkün oluyor

Makinenin webcam benzeri bir özellik kazanmasını sağlayan bu yeni yazılım ile birlikte, yapacağınız görüşmeler, canlı yayınlar, ve fotoğraf çekimleri çok daha kaliteli oluyor. Fujifilm, X serisindeki aynasız kameralarını Mac’lerde webcam olarak kullanmayı sağlıyor. Bunu daha önce ilk olarak Windows bilgisayarlar için mayıs ayında piyasaya sürdüğü bir yazılım vasıtasıyla gerçekleştirmişti.

Şimdi ise milyonlarca Mac kullanıcısı olanlar için bu imkanı sunuyor. Fujifilm X webcam, X-T200, X-A7, X-H1, X-Pro2, X-Pro3, X-T2, X-T3 ve X-T4 X serisi APS-C aynasız modellerle de çalışıyor.

Söz konusu yazılım ile birlikte Fujifilm kameralarını Mac’lerde webcam yapmak çok kolay oluyor.

Zoom, Microsoft Teams, Skype ve Google Meet ile uyumlu çalışıyor. Google Chrome veya Microsoft’un Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısında da çalışan bu kamera Safari’de kullanılmıyor. Yazılım şu an da Fujifilm’in internet sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

fujifilm fotoğraf makineleriFujifilm fotoğraf makinesiFujifilm kameralarını Mac’lerde kullanmakFujifilm X webcamvideo konferans uygulamalarıX-A7X-H1X-Pro2X-Pro3X-T2X-T200X-T3 ve X-T4 X

Kaynak :shiftdelete