Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Fortnite’a RTX desteği geliyor! Fragmanı yayınlandı

RTX 30 serisi ekran kartlarının tanıtılması ile birlikte tek müjdeli havadis dahada geldi. Çoğumuzun oyuncusu olduğu Fortnite, RTX desteği kazanıyor. Minecraft benzeri oyunların RTX desteği kazanması ile yansımalar çok dahada gerçekçi vaziyete gelmişti. Ray-tracing ekran kartına sahip var olan kullanıcılar bundan ardindan Fortnite’ı da dahada gerçekçi olarak oynayabilecek.

Fortnite RTX desteği amaciyla fragman yayınlandı

RTX ve DLSS desteği kazanacak var olan oyunda ne benzeri grafik değişiklikleri olacağı videoda açıkça görülüyor. Araçların gölgelerinde, camlardaki yansımalarda hatri sayilir büyüklükte değişimler var. tekrar de bunun benzeri tek oyunda bu gerçekçilik seviyesinin ne civarindan İhtiyaç duyulan olduğu tartışmalı tek konu. Dilerseniz yayınlanan fragmana tek göz atalım.

30 saniye uzunluğundaki fragman ışık yayılmalarının detaylarını belli ediyor.

Fortnite RTX desteği ile ışığın çok dahada gerçekçi tek şekilde dağıldığını görmek mümkün. Eşyaların gölgeleri de oldukça iyi görünüyor. Nvidia, yayınladığı blog yazısı ile bu değişiklikten detaylıca bahsetti. Bizlerin en çok gözüne çarpan detaylardan tek tanesi gecikmeleri azaltan NVIDIA Reflex Low Latency SDK’sı oldu. Bu geliştirici kiti, oyun motorunun GPU ile dahada az gecikme ile haberleşmesini sağlayacak.

Şuan RTX teknolojisini kullanabilen 350 milyon oyuncu bulunuyor. Fortnite tarafında RTX ne anlam ifade edecek göreceğiz.

fortnitefortnite dlssfortnite rtx desteğifortnite rtx fragmanıfortnite rtx grafiklerifortnite rtx modurtx destekleyen oyunlarrtx ekran kartırtx oyun deneyimiRTX teknolojisi