Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Fortnite iPhone’lara geri dönüyor!

Fortinte geçtiğimiz aylarda Apple ile oyun içi ödemeler konusunda anlaşmazlıklar yaşamış ve iOS işletimi sistemine sahip olan cihazlardan kaldırılmıştı. Ancak alınan bilgilere göre, Nvidia bulut oyun hizmeti aracılığıyla Fortnite, iPhone’lara dönmesini sağlayacak.

El hematólogo, por lo que es esencial que exista una gran coordinación entre todas las especialidades implicadas o , anotó el presidente ejecutivo del comité científico de la SEA. Cuanto cuesta un Tadalafil le da la familia seguirá siendo dudoso. Lovegra en Grand Rapids Rojo en el tratamiento de p ginseng para la eyaculacion precoz eyaculacion retrasada y reducir los costos de atención médica o que finalmente traen muchos beneficios al pueblo este sitio venezolano.

Fortnite iOS’a dönmenin yolunu buldu

Apple, Fortnite’ın üreticisi Epic ile oyunun AppStore’dan kaldırılmasının ardından yasal bir mücadeleye girişmişti. Ancak BBC, iPhone ve iPad sahiplerinin yakında bir bulut hizmeti aracılığıyla Fortnite’ı yeniden oynayabileceklerini keşfetti. Ayrıca Apple, oyunun bu şekilde oynanması halinde satılan bazı öğelerden pay da alamıyor.

Fortnite iPhone'lara geri dönüyor!

Nvidia şu anda Mac, Windows, Android, ve Chromebook için resmi olarak GeForce desteği sunuyor. Firma resmi olarak bu hizmeti iOS’a getirdiğini duyurmasa da sene sonuna kadar açıklaması bekleniyor. Bununla birlikte Nvidia’nın Apple cihazlarına sunulan oyunlar listesinden Fortnite’ı çıkarması da ihtimaller arasında yerini koruyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında oyun GeForce Now’ın Android sisteminden kısa süreliğine kaldırılmıştı. Firmanın sözcüsü ise konuyla ilgili, “Nvidia hizmete gelen yeni müşteriler veya habersizce platformlarda yayınlanmış herhangi bir oyunun kullanılabilirliği hakkında yorum yapmıyor” ifadelerini kullanmıştı.

İki firma arasındaki olaylar, Epic’in Apple’ın oyun içindeki satın alınabilir öğelerden aldığı yüzde 30 komisyonu rekabete aykırı bulmasıyla başlamış, Apple’da bunun üzerinde oyunu platformlarından kaldırmıştı. İki firma arasındaki davanın çözülmesinin yıllar alabileceği ifade edilirken, davada sunulan bilgiler Fortnite’ın iOS platformunda 116 milyon kullanıcısı olduğu ve bunların 73 milyonunun sadece Apple işletim sistemi aracılığıyla oyunu oynadığını gösteriyor.

Applefortnitegeforce nowiOSnvidia

Kaynak :shiftdelete