Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Facebook ve Google Fotoğraflar ortaklığı başladı

Daha evvelce tecrübeye başlanan Facebook ve Google Fotoğraflar aktarma aracı amaciyla kullanıcıları sevindirecek adım atıldı. Facebook’taki resim ve videoları kolayca Google Fotoğraflar’a aktarmaya sağlayan özellik, herkesin kullanımına açıldı.

Daha evvelce de Android cihazlarda, WhatsApp mesajları Google Drive’da yedekleniyordu. Atılan tertemiz adımla kullanıcılar Facebook’ta bulunan görsellerini de kolayca yedekleyebilecek. Böylelikle tek tek fotoğrafların indirilmesi ve tekrar Google Fotoğraflara yüklenmesine neden kalmayacak.

Facebook ve Google Fotoğraflar yedekleme aracı

Geçtiğimiz sene nihayet günlerinde AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve Kanada başta olmak üzere Bir takım memleket ve bölgelerde deney sürecine alınan özellik, bütün hayat tarafından kullanılabilir vaziyete geldi. Özellikten yararlanıp ve Facebook’taki resim ve videolarınızı aktarmak amaciyla hemide pc ayni vakitte da mobil cihazlarınızı kullanabilirsiniz.

Özelliği kullanmak ise oldukça basit. İşlemi gerçekleştirmek amaciyla bilgisayarda, tarayıcıda Facebook’a giriş yaptıktan ardindan sağ üstten üçgene tıklamalısınız. derhal peşinden “ayarlar” sekmesine gitmeli ve burada “Facebook Bilgilerin” bölümüne tıklamanız gerekiyor. Burada çıkan seçeneklerde de “Fotoğraflarının veyahut Videolarının tek Kopyasını Aktar” seçeneği bulunuyor. Bu seçeneğe tıkladığınızda tekrar şifrenizin girilmesi istenebilir. Şifreyi girdikten ardindan “Yönlendirme hedefi seç” kutucuğunda Google resimleri seçebilirsiniz.

facebook ve google fotoğraflar

Google resimleri seçtikten ardindan fotoğraflar veyahut video klipler seçeneğinden tek tanesini seçmek gerekiyor. Seçtikten ardindan Facebook sizi Google giriş ekranına yönlendirecek. Burada hesabınıza girdikten sonra, “Facebook uygulamasına destur verin” seçeneği ve “Google Fotoğraflar kitaplığınıza resim ekleme” desturu sizi karşılayacak. bunun için da destur ver dedikten ardindan tekrar Facebook’a döneceksiniz.

Bu ekranda da “Aktarma işlemini onayla” tuşuna basarak işlemi başlatabilirsiniz. Buradan aktarma işleminin nihayet vaziyetinin da denetim edebilirsiniz.

Mobil cihazlarda ise Facebook uygulamasında “Ayarlar” kısmında, “Fotoğraflarının ve Videolarının tek Kopyasını Aktar” bölümüne dokunduktan ardindan şifre işlemi karşınıza çıkacak. dahada ardindan yukarıda olduğu benzeri giriş ve müsaade etme sürecini geçmeniz gerekecek.

facebookfacebook fotoğraflar yedeklemefacebook ve google fotoğraflargoogle fotoğraflar facebook fotoğrafları