Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Elon Musk rahat durmuyor: Ortalığı karıştıran mesaj

Tesla’nın ve SpaceX’in kurucusu var olan Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden enteresan tek paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımın gizemi Daha çözülemedi. Bir takım kişiler, bu göndermenin SpaceX projesi ile alakalı olduğunu düşünüyor.

Elon Musk Twitter hesabı ile şaşırtmaya ayni ritimde devam ediyor

Zaman vakit paylaştığı iletiler ile gündeme gelen Musk, tek sefer dahada gündeme gelmekten çekinmedi. Yaptığı paylaşımda “Take the red pill” yazısına yer veren meşhur iş insanı, bu iletinin ne manaya geldiğini açıklamadı.

ABD’nin California eyaleti ile tek ihtilaf yaşayan İcra heyeti Başkanı Musk, SpaceX projesi amaciyla istediği fon desteğini alamadı. kent yetkilileri, Musk’ın hemide eğitim ayni vakitte da istihdam amaciyla istediği bu talebi reddetti.

Elon Musk Twitter hesabı

Daha evvel istekleri adina getirilmediği halde kendisinin fabrikalarını California’dan çekeceğini söyleyen Musk, bu sebepten dolayı de Bir hayli müspet notlar alamıyor. Peki dilimize “Kırmızı hapı al.” olarak geçen bu cümlenin manası ne?

Aslında bu cümle 1999 seneninde gösterime giren The Matrix filminden geliyor. Morpheus, Neo’ya tek pc simülasyonunun içinde yaşadıklarını söylüyor ve ona iki hap uzatıyor. Bu haplardan biri mavi iken ötekisi kırmızı.

Elon Musk

Mavi hap, Neo’nun bu simülasyondan kurtulmasını ve bu düşten uyanmasını sağlar. böylelikle Neo neye inanmak isterse ona inanabilir vaziyete gelir. eğer Neo al hapı alır ise “Harikalar Diyarı” olarak adlandırılan yerde kalmaya ayni ritimde devam eder.

Orijinal hikaye bu şekilde ama bu cümlenin dijital ortamda değişik tek manası var. özellikle AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump amaciyla açılan konularda ve bay hakları yerine düzen eden toplantılarda kullanılan bu cümle, sağcı tek siyasi uyanışa vurgu yapıyor.

Elon Musk

Birçok kişi bu paylaşımın The Matrix filminde kullanılan anlam ile irtibatlı olduğunu düşünüyor. California’nın kent kurumları ile tek türlü anlaşamayan Elon Musk’ın bu kurumlara şu iletisi saglamak istediği olasılık ediliyor:

“Dolandırıldığınızı, kandırıldığınızı ve şeytani tek yalana dönüştüğünüzü anlayın. tek çıkışınızın dünyanın çalışma şeklini öğrenmeniz ile alakalı olduğunu bilin.” al hapın tek illüzyon olduğunu göz önüne alırsak bu ileti doğru olabilir. çünkü Musk, kendisine yardım etmeyenlerin doğru tek iş yapmadığına inanıyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump cevap verdi!

Twitter gündemine bomba benzeri düşen bu mevzunun aksisedaları sürmeye ayni ritimde devam ediyor. çünkü Ivanka Trump, Elon Musk’ın paylaşımına karşılık şu yanıtı verdi: “Alındı!”. Musk ile California kurumları arasındaki çatışma, Donald Trump ve Elon Musk çatışmasına doğru evrilebilir.

Elon Musk

Siz bu mevzu ile alakalı neler düşünüyorsunuz?

elon muskElon Musk mesajlarıElon Musk paylaşımlarıElon Musk tweetleriElon Musk twitter hesabı