Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon teste girdi

Geçenlerde ekran altı kamerasına sahip ilk telefon olarak duyurulan ZTE Axon 20 5G için başka bir versiyon daha ortaya çıkmıştı. ZTE Axon 20 5G Extreme Edition olarak adlandırılan telefon farklı bir tasarım ile tanıtılmıştı. Daha bu tanıtımların üstünden çok zaman geçmeden telefonlara yaptığı testlerle bilinen JerryRigEverything YouTube kanalı üzerinden yeni bir video geldi.

Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon dayanıklılık testinde

JerryRigEverything pek çok telefonu eline geçirdiği gibi parçalarına ayırıyor ya da zorlu dayanıklılık testleri uyguluyor. Telefonların dayanıklılığını test ederek gözler önüne seren kanalın yeni konuğu da ZTE Axon 20 5G oluyor. Telefonun arka tarafta heybetli bir kamera kurulumu bulunuyor. Geçişli bir arka kapak tasarımına ev sahipliği yapan telefon, ekran altı kamerasına yer veren ilk telefon olmasıyla akıllara kazınıyor.

Telefonun söz konusu teknolojisi bu şekilde görünüyor:

Videonun ilerleyen dakikalarında ise falçata ile plastik çerçeveleri soyuluyor. Telefonun dayanıklılığını ölçen kanal, telefonun keskin bir nesne ile soyulabildiğini gözler önüne seriyor. Telefon daha sonra zorlu bir diğer teste geçiyor: Çakmak ile yakılma testi! Bu testte ise çakmağı ön tarafta ekranın altına gizlenen kamera sensörüne tutan YouTuber, sensörün daha görünür hale geldiğini söylüyor.

Bir sonraki aşama ise bükülme testi oluyor. Telefonu ellerinin arasına alan YouTuber, bükmeye çalışıyor ancak telefon bu noktada dayanıklı çıkıyor. Çok az bükülen telefon genel anlamda bu testleri atlatıyor. Dilerseniz videoyu izleyip kendi yorumunuzu yapabilirsiniz:

Ekran altı kamerasına sahip ilk telefonZTE Axon 20 5G

Kaynak :shiftdelete