Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Dünyanın en çok indirilen mobil oyunu Türkiye’den-haberini oku

Türk geliştiricilerin oyunu 50 milyondan çok indirme ile dünyanın en çok indirilen mobil oyunu oldu. 2021 yılının ocakta ayında kurulan Türk oyun şirketi Garawell Games’in evvel oyunu Bridge Race,  Nisan ayında yeryüzünde en çok indirilen mobil oyun olmayı başardı.

Şirketinin yakaladığı başarıyla oyunları kısa müddette bütün yeryüzünde tek numara var olan oyun stüdyosunun kurucusu ve CEO’su Nebih Başaran, Türkiye’deki oyun girişimlerinin dışsatım potansiyelinin çok fazla olduğunu ifade etti.

Nisan ayının en çok indirileni Bridge Race

En hızlı büyüyen sektörler arasında bulunan oyun pazarı, Türkiye’den oyun girişimcilerinin hatri sayilir büyüklükte katkıları ile büyümeye ayni ritimde devam ediyor. 2021 ocakta ayında Nebih muvaffak olan tarafından 7 kişilik tek ekiple kurulan Garawell Games, bu erken mobil platformlarda eriştiği indirme sayılarıyla Türkiye’nin ismini bütün hayat duyurdu.

Şirketin, global oyun yapımcısı Supersonic Studios ortaklığıyla 2021 Mart ayında yayınladığı Bridge Race adli oyun, 120 ülkede mobil platformlarda tek numara oldu ve hayat genelinde 50 milyonun üzerinde indirme sayısına ulaştı. Böylelikle Türk geliştiricilerin oyunu, Nisan ayında yeryüzünde en çok indirilen mobil oyun olarak, Türkiye’deki oyun sektörüne güç kattı.

Kurduğu ekip ile birlikte geliştirdiği evvel oyunlarıyla bütün yeryüzünde en çok indirilen mobil oyuna sahip şirketin kurucusu ve CEO’su Nebih Başaran, yakaladıkları muvaffakiyet ile alakalı şöyle dedi:

“Ülkemizde ve yeryüzünde mobil penetrasyon çok hızlı büyürken, oyun oynama alışkanlığı da bütün ıslak gruplarında hızlı tek şekilde artıyor. bu erken mobil oyunlar eğlence sektöründe çok mühim tek hissesi kaplarken, bu gelişmeyi ülkemiz oyun geliştiricileri amaciyla de tek fırsat olarak görüyorum. Türkiye’deki oyun girişimlerinin dışsatım potansiyelleri çok yüksek. Garawell Games olarak 7 kişilik tek ekiple başladığımız yolculukta mühim yatırımlar aldık ve artık oyunumuz dünyanın dört tek yanına ulaşarak doruğa yerleşti. Ülkemizin bu sektörde sahip olduğu yeteneği ve potansiyeli de göstermesi sebebiyle, bunun benzeri tek başarıya imzasini attığımız amaciyla çok mutluyuz. Türkiye’den dünyaya kıymet olusturan oyunlar ihraç etmek ve listelerde üst sıralarda kalmak istiyoruz. Ekip olarak hatri sayilir büyüklükte tek ihtirasla tertemiz oyunlar amaciyla hazırlanıyor, tek sonraki süreçte değişik başarılara da imzasini atacağımıza inanıyorum.”  

Bridge Racemobil oyunoyun