Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Dünyanın en büyük kameralı telefonu tanıtıldı-haberini oku

Sharp, tertemiz amiral gemisi telefonuna 1 inçlik dev kamera sensörü yerleştirerek Leica markası ile tertemiz tek işbirliğine imzasini attı. Ortaya çıkan bilgilere göre Leica, Huawei’ye tatbik edilen yaptırımların kapı araladığı beynelmilel akıllı telefon pazarından çekilmesinin derhal peşinden tertemiz tek mobil kamera ortağı buldu.

Sharp, Aquos R6 ‘yı Japonya‘da duyurdu. tertemiz cihaz, Leica markalı lensi ve şu anda rastgele tek telefondaki en hatri sayilir büyüklükte kamera sensörü ile öne çıkıyor.

20 megapiksel tek inçlik sensör, teknik özellikler açısından Sony’nin çok kaliteli RX100 kompakt resim makinesindeki sensöre benziyor. Bu sensör, tek akıllı telefona giren 2. tek inçlik sensör olarak biliniyor. var rastgele tek telefonun tek inçlik sensöre en yakın olanı, 1 / 1.12 ‘ mercek bulunan tertemiz Xiaomi Mi 11 Ultra.

Aquos R6’nın başka hatri sayilir büyüklükte özelliği, Sharp’ın Pro IGZO OLED ismini verdiği ekran. Telefon maksimum parlaklığı 2.000 nit ve değişken yenileme hızı ise tek ila 240 Hz var olan 6.62.730 x 1.260 oturuma sahip.

Bugüne civarindan çoğu Android telefon, hakikat zamanlı olarak içeriğe ahenk sağlayan Sahiden değişken yenileme hızlarına sahip OLED ekranlar sunamadı. Öte istikametten Sharp Aquos R6 ‘daki bu paneli, şu anda rastgele tek telefonda bulunan en gelişmiş panel benzeri görünüyor.

R6’nın başka teknik nitelikleri ise 2021 amiral gemisi amaciyla standart olarak değerlendiriliyor. Akıllı telefon Snapdragon 888, 12 GB RAM, 128 GB depolama ve 5.000 mAh pile sahip. Aquos R6, Haziran ayında Japonya’da NTT Docomo ve SoftBank operatörleri aracılığıyla satışa çıkacak. Cihazın ücreti ise Daha belli değil. 

kameralenssensörSharp