Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Dünya genelinde en çok kazanan 25 YouTuber-haberini oku

Videolu içeriklerin yaygınlaşmasıyla birlikte YouTube içerik üreticileri için ciddi bir maddi gelir kaynağı haline geldi. Yaratıcı videolarıyla dünya genelinde nam salmış en çok fenomenleri sizler için derledik. İşte en çok kazanan 25 YouTuber

İşte en çok kazanan 50 YouTuber

Jeffree Star 

Güzellik ve makyaj ile ilgili içerik üreten Jeffree Star, dünyada en çok kazanç elde eden kanallardan biri. Jeffree Star Cosmetics adında makyaj markası bulunan Jaffree, 2018 yılında 18 milyon dolar gelir elde etti. Şu an sadece YouTube içeriklerinden kazandığı ücretin yaklaşık 200 milyon dolar olduğu biliniyor. Ayrıca 16.5 milyon gibi çok yüksek abone sayısı ile dikkat çeken Jeffree, 2.5 milyar izlenmeye sahip.

PewDiePie

Felix Arvid Ulf Kjellberg, dünyanın en ünlü oyun kanallarından biri olan PewDiePie kanalını 2010 yılında kurdu. Kanal şu an 110 milyon aboneye ve toplam 27 milyar görüntülenmeye sahip. Felix, YouTube’dan bugüne kadar 70 milyon dolar gelir elde etti.

Dude Perfect

YouTube’da en çok aboneye sahip 2. spor kanalı Dude Perfect, 5 eski üniversite arkadaşı tarafından kuruldu. 56 milyon abone ve 12.9 milyar izlenmeye sahip olan kanal, YouTube’dan bugüne kadar 30 milyon dolar gelir elde etti.

Rhett & Link 

Rhett & Link kanalı Good Mythical Morning adlı YouTube dizisi ile tanındı. Eğlenceli içerikler ile karşımıza çıkan Rhett & Link, 4.99 milyon aboneye ve 900 milyon izlenmeye sahip. Eğlence içeriği konusunda en iyi kanallardan biri olan Rhett & Link bugüne kadar 25 milyon dolar kazanç elde etti.

Lilly Singh

YouTube kariyerine 2010 yılında başlayan Lilly Singh, 2019’da Superwoman olan kanal adını ismi ile değiştirdi. Forbes’in YouTube’da en çok para kazananlar listesinde yer almayı başaran Lilly, 14.9 milyon aboneye sahip. Lilly, bugüne kadar toplamda YouTube’dan 20 milyon dolar gelir elde etti.

en çok kazananyoutuber

Kaynak :shiftdelete