Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Dolu yağışından aracınızı nasıl korursunuz?

Meteorolojiden yapılan uyarılar, Türkiye'nin bir bölümünde şiddetli yağış ve dolu yağışı olacağını gösteriyor. Uzmanlar son 3 gündür herkesi bu yağışlarda zarar görmeyecekleri şekilde hazırlanmaları için uyarıyor. Peki ömürlerinin yüzde 90'ı otoparklarda geçen otomobillerimizi dolu yağışından nasıl koruyabiliriz?

Düşük maliyetlerle dolu yağışından aracınızı koruyabilirsiniz. Bunlardan en ehemmiyetlisi uzmanların ve meteorolojinin yaptığı uyarıları dikkate almak, yakından takip etmek.

Dolu yağışı ikazı yapıldığı günlerde aracınızın bagajında dış aksamı darbelere karşı koruyabilecek örtü vb. tek mahsul araç içinde bulundurmak sizi tek adım öne geçirecektir.

Balonlu naylon: çoklukla paketleme işlemlerinde kullanılan balonlu naylonlardan 10 metrelik tek parçayla aracınızın zarar görmesini de engelleyebilirsiniz.

Nakliye battaniyesi: Balonlu naylondan dahada tesirli tek metot var olan nakliye battaniyesiyle aracınızın şiddetli dolu yağışlarından hasarsız şekilde kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Yolda hazırlıksız şekilde yakalandığınızda eğer aracınızın üzerini hiçbir şekilde örtme imkanınız yoksa en yakın yakit istasyonuna sığınabilirsiniz.

 

Evdeki malzemelerle korunun: Kapalı park alanınız bulunmuyorsa park ettiğiniz aracınızı Hanedeki battaniyelerle koruyabilirsiniz. sade tek savunma metodu olarak görülse de dolunun aracınızda bırakacağı tesiri ağırbaşlı derecede azaltacaktır.

Tüm bu detaylara ekstradan dolu ikazı veyahut şiddetli yağış ikazı yapıldığı vakitlerde aracınızı yaşadığınız bölgedeki kapalı otoparklara park edebilirsiniz. bunun benzeri tek imkanınız yoksa yağıştan asgari şekilde etkilenecek tek yere aracınızı park etmenizi önerebiliriz.

KASKO DOLU HASARINI ÖDER Mİ?

Zorunlu trafik sigortası doğal afetten doğan hasarları karşılamıyor. Trafik sigortasına ekstradan yaptırılan kaskoda ise dolu teminatı varsa hasarlar sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. Kasko poliçenizde dolu hasarını karşılayacak alakalı madde yer alıyorsa hasarınız sigorta şirketi tarafından karşılanıyor.

Dolu hasarları kasko teminatları içinde bulunmaktadır. Sigorta şirketleri dolu hasarı sonrası otomobillerde istikbal zararlar kaskonun bozulmayacağını belirtiyor. eğer araç kasko sigortanız var ise doğal afet, dolu neticesi alana gelen vaziyetlerde dolu hasarı kaskoyu bozmuyor. ama doğal afet neticesi aracınızın onarılması vaziyetinde tramer bilgisi kaydında dolu hasarı onarımı diye belirtiliyor.

yakit sigorta trafik trafik sigortası ülkemiz
nihayet güncelleme: 13:32 08.10.2020