Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Dokunmatik değil; BlackBerry tuşlu telefonla geliyor!

Bir zamanların prestij mevzusu telefonlarıyla dikkat çeken BlackBerry 2000’lerin popüler telefonlarını piyasaya sürmüştü. Şık görüntüsü, premium tutuşu ile tek neslin erişmek istediği telefonlara imzasini atan BlackBerry tertemiz tuşlu telefon modelleri ile istikbal sene karşımıza çıkabilir deniyor.

BlackBerry tertemiz tuşlu telefon yeni sezon modelleri ile istikbal sene karşımıza çıkabilir

OnwardMobility, tuşlu ve 5G özellikte tertemiz tek BlackBerry akıllı telefonu piyasaya sürmeyi tasarıladığını duyurdu. 2021’in evvel yarısında şimal Amerika ve Avrupa’ya ulaşabileceği söylenen telefon şimdiden BlackBerry hayranlarını heyecanlandırmaya yetiyor diyebiliriz.

BlackBerry’nin üzerinde isminde de geçtiği üzere kara bulutlar var benzeri duruyor. anımsarsınız ani çok sene evvel BlackBerry Tamamiyle suskunluğa gömülmüştü. Bu sessizliğin derhal peşinden geçen sene TCL, BlackBerry markalı iki telefon üretmeyi onay etti ama dahada sonraki dönemde, şirket ile var olan anlaşmasını yenilememe kararı aldı ve bu ay cihazların satışını durdurdu.

BlackBerry tertemiz tuşlu telefon modelleri-00

TCL ile kurduğu ortaklık neticesi BlackBerry KEY serisi Android işletim sistemine sahip tuşlu akıllı telefonlar geçen sene piyasaya sürülmüştü. Türkiye’de de satılan bu telefon modeli Ne yazık ki çok fazla fiyatlara çıktığı amaciyla Bir hayli istek görmemişti. Beklenen tesiri yaratmayan bu tuşlu telefonların derhal peşinden TCL ortaklığı iptal etmişti. Şimdi ise OnwardMobility ile birlikte BlackBerry tek şans dahada elde edebilir.

OnwardMobility CEO’su Peter Franklin, üretilecek tertemiz Blackberry’nin hemide şık ayni vakitte da emniyetli olacağını söylüyor. Şirket, Foxconn Technology Group’un tek taraf kuruluşu var olan BlackBerry ve FIH Mobile Limited ile çalışmayı planlıyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ merkezli şirketin yaptığı izaha gere tertemiz 5G destekli BlacBerry telefonlar 2021 seneninde karşımıza çıkacak.

akıllı telefonBlackBerryBlackBerry tertemiz tuşlu telefon modellerikeyKEY BlackBerrytuşlu telefon