Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

DDR5 bellekler satış onayı almak için teste girdi

TeamGroup DDR5 bellekleri satış onayı almak amaciyla test sürecine girdi. dahada evvel de DDR5 belleklerin 2021 seneninde piyasaya sürülmesi bekleniyordu. SK Hynix DDR5 bellekleri evvelce piyasaya sürse de bu bellekler müessesesel kullanım içindi.

DDR5 bellekler 6000 MHz üstüne çıkamayacak

TeamGroup bugün, DDR5 bellek modüllerinin test ve doğrulama sürecine giren evvel şirket olduğunu açıkladı. Ayrı olarak şirket uzunca vakittir beklenen yongaları bitirmek amaciyla anakart üreticileri ile birlikte çalıştıklarını belirtti. DRAM modülleri, 2021‘in üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlıyorlar.

Şirket, bellekler üzerinde doğrulama testleri ve nihayet kullanıcı saat hızlarını ayarlamak amaciyla anakart üreticilerinin Ar-Ge bölümlerine yakın çalıştığının da altını çizdi. dahada öncede belirtildiği benzeri modül başına 1.1V‘da 4800 MHz saat hızında çalışan 16 GB‘lık yongalar içerecek. anlatilan bu saat hızları geliştirmenin başka safhalarında artabilir ama tasarilanan saat hızları bu şekilde açıklandı. nihayet kullanıcıya hitap eden TeamGroup belleklerinde saat hızları 6000 MHz üstüne çıkamayacak. SK Hynix’in aksine,  TeamGroup ürettiği bu bellekleri nihayet kullanıcı amaciyla piyasaya sürecek.

DDR5 belleklerDDR5 RAMTeamGroup RAM