Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Coronavirus Quarantine Simulator Steam’de yayınlandı

Corona virüs çagi süresince oyun oynamada artış yaşandığı biliniyor. ama virüs ve karantina sürecine ait en enteresan oyun kendisini gösterdi. hakikat tek salgın ve karantina hayatını yaşatan Coronavirus Quarantine Simulator adli oyun, Steam‘de oldukça ahenk gösteren tek fiyatla yayınlandı.

Oyun Fancy + Punk adli yapımcı tarafından hazırlandı. Oyun amaciyla hazırlanan fragmanda da oyuna ait detaylar yer aldı. Oyunda yasamsal mesafe, el temizliği benzeri salgın sürecinde bizi meşgul eden konulara yer veriliyor.

Coronavirus Quarantine Simulator nasıl tek oyun?

Farklı tek simülasyon deneyimi sunacak var olan oyunda, salgının içindeki hayat mevzu ediniyor. İnsanların haftalar, Hem de aylarca hanede kalıp yaşadığı olayların benzeyen oyun içinde mevzu ediliyor. Oyunda sokağa çıkmayarak sıhhatli kalmaya, arkadaşlarınızla görüntülü müzakere yaparak sosyalleşmeye çalışıyorsunuz. Ayrı olarak egzersiz yaparak kondisyonu artırmak da mümkün.

Elbette ki oyun Yalnızca ev içinde geçmeyecek. Oyunda aş yapabilmek amaciyla markete gitmeniz gerekiyor. Markette ihtiyacınız var olan ne varsa almalısınız. ama stokların kalmayabileceğini de belirtmekte yarar var.

Ev dışındayken ellerinizle dokunduğunuz yerlere dikkat etmeli ve yüzünüze sürmemelisiniz. Sürdüğünüz anda oyunda ikaz belirecek. Ayrı olarak Coronavirus Quarantine Simulator oynarken, yasamsal ara kaidelerine da tam manasıyla uymak gerekiyor. Bunun ihlali de oyuncuya etki gösteriyor.

Oyun, Steam üzerinde 6,20 Lira ücret ile satışa çıktı. Satışa hususi de yüzde 25 indirim alarak 4,65 TL’ye indi.

Oyun hakkına siz ne düşünüyorsunuz?

corona similatörcorona virüs oyunuücoronavirüsCoronavirus Quarantine Simulator