Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

ColorOS 7.2 ile gelen tüm özellikler netleşti

Dün, Oppo Reno 4 serisini Çin’de duyurdu. tertemiz Reno dört serisi ile birlikte Enco W51 ve Oppo Band benzeri cihazlar da tanıtıldı. Bununla birlikte, Bir gün evvel tertemiz akıllı telefonlarla gelen tertemiz ColorOS da duyurulmuştu. bu erken ise ColorOS 7.2 özellikleri ve akıllı telefonlara getirdikleri bütün detaylarıyla belli oldu!

ColorOS 7.2 nitelikleri bütün detaylarıyla netleşti!

Dün Oppo, Çin’de düzen ettiği etkinlikte Oppo Reno 4, Reno 4 Pro ve Bir takım cihazlarını tanıtmıştı. bu erken ise Reno dört ve Reno dört Pro kutudan çıkacak yazılım sürümü ColorOS 7.2 detayları belli oldu.

Videolar amaciyla Süper Gece Sahnesi

Oppo’nun tek müddettir mühim tek gece modu üzerinde çalıştığı düşünülüyordu. ColorOS 7.2 ile de beklenen gece modu alana çıktı. Düşük ışıkta dahada kaliteli video klipler kaydetmek amaciyla geliştirilen algoritma detayları belli oldu. Şirketin açıklamasına göre, tertemiz mod ile videoların parlaklığı ve netliği sırasıyla yüzde 74 ve yüzde 34 artırılabiliyor. En önemli ColorOS 7.2 nitelikleri arasında bu mod yer alıyor.

ColorOS 7.2 nitelikleri bütün detaylarıyla netleşti! - ShiftDelete.Net(1)

Videolar amaciyla Film Modu

Xiaomi, Bir takım telefonlar amaciyla MIUI 11 ve 12‘de Vlog modunu tanıtmıştı. eş şekilde Oppo da videoları 21: 9 en boy oranında kaydedebilen tek film modunu tertemiz yazılım sürümüne ekledi. tertemiz modlar sayesinde kullanıcılar 10 film filtresi, çeşitli şablonlar arasından seçenek yapabilecek ve pozlama, deklanşör hızı benzeri parametreleri ayarlayabilecek. Bu modlar, ColorOS’un Soloop video düzenleyicisinin tek parçası olarak karşımıza çıkacak.

ColorOS 7.2 nitelikleri bütün detaylarıyla netleşti! - ShiftDelete.Net(2)

Süper güç Tasarruf Modu

Bu mod, kullanıcıların telefonlarının pilinin var olan nihayet yüzdesini çok randımanlı tek şekilde kullanmalarına muavin olacak. Oppo, Süper güç Tasarrufu Modu açıldığında kullanıcıların WeChat’i 90 dakika Yalnızca yüzde 5 pille kullanabileceğini söylüyor. WhatsApp, Facebook benzeri başka uygulamalar amaciyla de oldukça uzunca tek kullanım süresi sunacağını düşünüyoruz.

ColorOS 7.2 nitelikleri bütün detaylarıyla netleşti! - ShiftDelete.Net(3)

AI Geliştirmeleri

Sistem, kullanıcının hergün kullanım alışkanlıklarını ve eğilimlerini analiz ederek uygulama başlatma hızını mühim ölçüde artıracak. Bu kalite MIUI 12‘de de bulunuyordu.

ColorOS 7.2 nitelikleri bütün detaylarıyla netleşti! - ShiftDelete.Net(4)

AI Onarımı

Bu kalite ile kullanıcılar eski çıktı fotoğraflarını tarattıktan ardindan hızlı tek şekilde dahada iyi fotoğraflara sahip olacak. suni zeka desteği sayesinde dahada parazitsiz ve net fotoğraflar elde edilebilecek. bunun için eş ColorOS 7.2 nitelikleri dikkatleri üstüne toplayacak benzeri duruyor.

ColorOS 7.2 nitelikleri bütün detaylarıyla netleşti! - ShiftDelete.Net(5)

Oppo Kamera SDK’sı

Google I / O 2019‘da, üçüncü taraf uygulamalarının cihazın stok kamera uygulamasının özelliklerine erişmesine destur saglamak amaciyla CameraX API‘sını duyurmuştu. Oppo da bu projeye katılımını açıklama eden evvel akıllı telefon üreticisi oldu.

ColorOS 7.2 nitelikleri bütün detaylarıyla netleşti! - ShiftDelete.Net(6)

Şimdi, ColorOS 7.2 ile, şirket üçüncü taraf uygulamaların ultra geniş açılı kameraya ve sabitleme işlevine erişmesine destur veren güncellenmiş tek SDK yayınladı.

ColorOS 7.2

ColorOS 7.2 şimdilik Yalnızca Reno 4 ve Reno dört Pro‘ya evvelce yüklenmiş olarak gelecek. ani çok ay evvel Oppo, Find X2 ve Find X2 Pro sürümüyle ColorOS 7.1’i duyurmuştu. Bu hususi sürüm ise Yalnızca lansman telefonlarında ve Oppo Ace 2‘de var olarak karşımıza çıkacak. Kısa süre içinde de Bir hayli cihaza dağıtılması beklenen ColorOS 7.2, nitelikleri ile de dikkat çekecek.

colorosColorOS 7.2ColorOS 7.2 arayüzüColorOS 7.2 özellikleriColorOS 7.2 detaylarıOppo ColorOS 7.2