Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

BİP nasıl kullanılır, indirilir? BİP nasıl indirebilirim? BİP kimin, güvenli mi? BİP NEDİR?

BİP nasıl kullanılır, indirilir? BİP nasıl indirebilirim? BİP kimin, güvenli mi? BİP NEDİR? Whatsapp’ın yeni gizlilik sözleşmesinin tartışılmasının ardından milyonlarca kişi farklı bir uygulama arayışına girdi. Bu arayışlar sonucu öne çıkan uygulamalardan bir tanesi ise BİP. Peki bu haberleşme uygulaması BİP nasıl kullanılır? Nasıl indirilir? İşte tüm detaylar...

BİP nasıl kullanılır, indirilir? BİP nasıl indirebilirim? BİP kimin, emniyetli mi? BİP NEDİR? Whatsapp’ın tertemiz saklılık sözleşmesi tartışılıyor. uzman olanlar kişisel verilerin Facebook ile paylaşılacak olmasını ürkütücü tek gelişme olarak değerlendiriyor.

Sosyal medya devi Facebook, Whatsapp kullanıcılarını kaygıya düşüren tek karar aldı. tertemiz saklılık sözleşmesinde koşulları onay eden kullanıcılar uygulamayı kullanmaya ayni ritimde devam ederken, onay etmeyenler ise WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak. Bu durum yasamsal medyada eleştirilmeye başladı. Bu olaylardan ardindan her biri değişik tek haberleşme uygulaması aramaya başladı. Bunların başında ise BİP uygulaması geliyor. Peki BİP nedir? Nasıl kullanılır ve indirilir?

BİP ne türlü KULLANILIR?

BiP’in Bir hayli mağazada satılan açıklamasına göre; güvenli, kullanımı basit ve ÜCRETSİZ tek iletişim ve hayat platformudur. BiP, akıllı telefonlarda operatör ayrım etmeksizin kullanılabilen tek uygulamadır. BiP bu iletişimi sağlayabilmek amaciyla telefonunuzun web irtibatını kullanır. BiP amaciyla rastgele tek azalik ücreti ödemezsiniz.

BiP ile mesajlaşabilir, sesli arama yapabilir, fotoğraf, video, belge, sesli ileti ve konum gönderebilir ve alabilirsiniz. Üstelik BiP’i hemide mobilden ayni vakitte da telefonunuz kapalı dahi olsa Web’den kullanabilirsiniz. yasamsal özelliği sayesinde, numaranız görünmeden binlerce kişiyle hasbihal edebilirsiniz. Ayrıca, hergün hayatınızda kullanabileceğiniz, eğlenceden sıhhate tek çok popüler konulu servisler yer almaktadır. Eğlenceli mesajlaşma, fiyatsız arama, grup sohbeti, her dilde çeviri mesajlaşma özelliği sayesinde seçenek edilmektedir. WhatsApp benzeri BİP ile konum, fotoğraf, video gönderebilir, aciliyetli vaziyetlerde buton aracılığıyla 10 kişiye tek tuş ile konumunuzu gönderebilirsiniz.

BİP kimin, BİP ne türlü İNDİRİLİR?

BiP; Turkcell tarafından geliştirilmiştir. BİP uygulaması iOS ve Android kullanıcıları amaciyla geliştirilen, bütün operatör abonelerinin kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. BiP; App Store, Google Play, ve Huawei AppGallery üzerinden fiyatsız indirilebilmektedir. 

BiP nihayet 24 saatte tek milyon 124 bin tertemiz kullanıcı kazandı

Türk mühendislerinin geliştirdiği her şeyiyle Türkiye’nin uygulaması BiP nihayet 24 saatte tek milyon 124 bin tertemiz kullanıcı kazandı.

Tüm operatör kullanıcılarına açık iletişim ve hayat platformu BiP’in kullanıcı sayısı nihayet 24 saat içinde tek milyon 124 bin kişi dahada arttı. Turkcell’den yapılan izaha göre, dünyanın 192 ülkesinde seçenek edilen BiP’teki bütün verilerin çok güvenlikli şifreleme ile Türkiye’deki Turkcell veri merkezlerinde korunduğu bildirildi.

Birçok yenilik getirildi

Dünyanın içinde bulunduğu vaziyetten dolayı uygulamada Bir hayli yenilik devreye alındı. Uygulama, aciliyetli durum özelliği ile kullanıcılarının aciliyetli vaziyetlerde ardindan durum bilgilerini ve konumlarını tek tuşla hemide BiP iletisi ayni vakitte da SMS ile paylaşmalarını sağlıyor. Çeviri özelliği ise anlık mesajlaşma esnasında 106 değişik dilde hasbihal etmeyi sağlıyor. Keşfet bölümünde bulunan çeşitli kanallar ile kullanıcılarına bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunan BiP, sağlık Bakanlığı ile iş birliği yaparak Koronavirüs Bilgilendirme ve Danışma Kanalı da açtı. Operatör ayrımı olmadan BiP kullanıcıları bu kanal üzerinden koronavirüs testi yapabiliyor ve İhtiyaç duyulan vaziyetlerde ALO 184 sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi Danışma Hattı’na fiyatsız ulaşabiliyor.