Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Bilim insanlarından uzaylı topluluk sayısı açıklaması

Galaksimizde ve evrende, hayat dışında tek gezegende hayat olup olmadığı heyecan ediliyor. Bu mevzu ile alakalı araştırma yapan bilim insanları, Dünya’nın da içinde bulduğu Samanyolu Galaksisi amaciyla şaşırtan bilgiyi açıkladı. izahta uzaylı topluluk sayısı da belirtildi.

Açıklamaya göre galaksimizde, Dünya’da yaşayan insanlık olarak yalnız değiliz. Hem de izahta verilen sayıya bakıldığında Samanyolu Galaksisinde kalabalık tek hayat topluluğu bulunuyor. Bu toplulukların birbirine 5 milyar ziya senesi uzaklıkta olduğu söyleniyor.

Uzaylı topluluk sayısı amaciyla açıklama

Tarih süresince yapılan feza gözlemlerinde her vakit insanlığın yalnız olup olmadığı suali cevaplanmaya çalışıldı. izahı yapılan araştırmanın da konusu buydu. Samanyolu Galaksisi içinde yapılan araştırmada, Dünya’nın oluşumuna eş gezegenlerin keşfedildiği bildirildi.

The Astrophysical Journal adli mecmuada yayınlanan makalede, yaşadığımız gezegene eş yapıdaki başka seyyarelerde hayat olabileceği söylenerek, uzaylı topluluk sayısı amaciyla 30’dan çok olabileceği belirtildi. Bu toplulukların da hayli ırak olduğu kaydedildi. ama benzeyen seyyare formlarında hayatın sürüp sürmediği, nihayet bulup bulmadığı da kati olarak bilinmiyor.

uzaylı topluluk

Nottingham Üniversitesinden Christopher Conselice yaptığı izahta “Galaksimizde asgari ani çok düzine hayat topluluğu bulunuyor. Bu yaşamlar arasında vasati 17 bin ziya senesi bulunuyor. düşünce Daha gelişme aşamasında. Bu hesaplamaya Astrobiyolojik Kopernik Limit diyoruz.” dedi.

Yeni topluluklarının metal itibariyle varlıklı var olan yerler olarak arandığı belirtildi. Zira insanlığın, metal zenginliğiyle yasamda kalmaya ayni ritimde devam ettiği belirtildi.

uzayUzayda YaşamUzaylıuzaylı sayısıuzaylı yaşam