Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Audi, Artemis projesini başlattı! İşte detaylar

Özellikle çevre kirliliği ve ahenk gösteren ücret sebeplerden dolayı oto üreticileri elektrikli araç üretimine önem vermeye başladı. Elektrikli oto ile alakalı lider olmak istek eden Audi, Artemis projesi ile gündeme geldi.

Audi, Artemis projesi ile öncülüğü hedefliyor

Tesla’nın başarılı çalışmalarından ardindan derhal hemen bütün oto üreticilerinin elektrikli araç sektörüne bakıç açısı değişti. Volkswagen’ın otonom sürüş sisteminden sorumlu var olan Alex Hitzinger, Artemis projesinin başına getirildi.

Hitzinger’in, Volkswagen Grubu’na ait var olan başka şirketlerin kaynaklarından ve teknolojilerinden yararlanmasını sağlayacaklarını açıklama eden yetkililer, tertemiz proje ile birlikte elektrikli araç ile alakalı lider olmayı istediklerini belirtti.

Audi, Artemis projesi başladı

Projenin 2024 yılına yetişeceğini söyleyen yetkililer, üretecekleri araçların çok verimli olacağının da altını çizdi. Ekibin tertemiz tek ekosistem üstüne çalışacağını ve bunun neticesinde bütün kullanım senaryoları amaciyla değişik iş kolları oluşturacaklarını açıklama eden yetkililer, suanki standartlarının çok üzerinde araç üreteceklerini söyledi.

Tesla’nın vaziyeti hazırda var var olan web üzerinden güncelleme, park yerinden otonom olarak aracı çıkarma benzeri nitelikleri düşünüldüğünde başka şirketlerin bu konuyla alakali belli tek süre dahada çok çaba sarfetmesi gerekecek benzeri duruyor.

Şirket, araçlarını hangi platform üzerinden geliştireceğini Daha açıklamadı. ama dahada evvel geliştirilen elektrikli araç platformlarından MLB evo platformunun kullanılacağı olasılık ediliyor.

Audi CEO’su Markus Duesmann, “2029 seneye civarindan toplamda 75 adet elektrikli araç modeli geliştirmeyi planlıyoruz. Volkswagen Grup olarak bu konuyla alakali var projelerimizi sekteye uğratmadan oto pazarındaki tertemiz fırsatları değerlendirmek amaciyla çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz.” dedi.

audiAudi ArtemisAudi Artemis projesi