Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Apple tvOS 14 duyuruldu! İşte tüm özellikleri!

Apple, çevrimiçi olarak düzenlediği WWDC 2020 kapsamında yeni tvOS 14 güncellemesini resmi olarak duyurdu. Yeni tvOS 14 özellikleri ile ilgili detaylara bakılacak olursa, daha çok mevcut uygulamara getirilen iyileştirmeler olduğunu söylemek mümkün oluyor.

iOS 14 tanıtıldı! iPhone araba anahtarı oldu

iOS 14 tanıtıldı! iPhone araba anahtarı oldu

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 14, WWDC 2020 kapsamında tanıtıldı. İşte iOS 14 özellikleri ve destekleyen cihazlar!

Yeni Apple tvOS 14 özellikleri

İlk olarak belirtmek gerekirse yeni tvOS ile birlikte PS4 ve Xbox One modellerinde kullanılan devam etme özelliğine benzer bir özellik getiriliyor. Söz konusu olan bu yeni özellik, kullanıcılara hızlı bir şekilde oynadıkları oyuna kaldığı yerden devam etme imkanı sunacak.

tvOS 14 özellikleri

iOS 14 özellikleri arasında yer alan yeni HomeKit ve görüntü içinde görüntü özelliği, tvOS 14 özellikleri arasında da yer alan detaylardan oluyor. Çoklu kullanıcı desteği de bir diğer geliştirme yapılan alanlar arasında bulunuyor.

Her kullanıcı profiline özelleştirilmiş tavsiye sistemi de kullanılmaya başlanacak. Aynı şekilde Apple Arcade oyunları da bu doğrultuda kullanılacak.

Açıklanan bilgilere göre yeni güncelleme, 2020 yılında kullanıcılara ulaştırılıyor olacak. Son olarak belirtmek gerekirse, bu yıl yeni bir Apple TV ürünü duyurulmuş değil. Anlaşıldığı kadarı ile Apple, bu yıl sadece yazılım güncellemesi ile yoluna devam etmeye hazırlanıyor.

Genel olarak WWDC 2020 etkinliği kapsamında tvOS 14 hakkında çok fazlada detay paylaşılmadığını da ifade etmekte fayda var. İlerleyen dönemlerde yeni güncellemenin detayları hakkında açıklamalar gündeme gelebilir.

apple tvOS 14 özellikleritvOS 14 özellikleritvOS 14 güncellemesiwwdc 2020

Kaynak :shiftdelete