Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Apple, iPhone ile su altı fotoğrafçılık alanına girecek!

Apple’ın iPhone’ları noktasında su altı fotoğrafçılığı amaciyla oldukça mühim var olan gelişme 2017 yapılan tek patent başvurusuna dayanıyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Patent ve Ticari Marka Ofisi, Apple’ın halihazırda almış olduğu 63 patenti yayımladı. Bu patentler arasında ”su altı görüntüleme amaciyla iPhone” isimlendirmesi dikkat çekiyor. Su altı resimleri amaciyla iPhone fikri Sahiden enteresan duruyor.

Apple’ın tek müddettir üzerinde çalıştığı şey gerçeğe dönüşüyor olabilir. çünkü Apple’ın aldığı patent ile takriben 18 metre derinliğe civarindan iPhone kamerası ile çekim uygulamak mümkün olabilir.

Su altı resimleri amaciyla iPhone gelebilir

Bildiğiniz üzere tertemiz dönemde çıkmış iPhone’ların çoğuyla su altı fotoğraflar çekmek mümkün. Suya dayanıklı var olan iPhone’lar iki metreye civarindan dayanıklılık gösteriyor. tertemiz alınan patentte ise kullanıcılar, 60 fit Başka bir deyişle takriben 18 metre derinlikte dahi iPhone ile resim çekimi yapabilecek.

Deniz ve umman yapısı gereği telefonlar ile resim çekmeyi zorlaştırıyor. Telefon kameralarını zorlayan bu yapıyı aşmayı hedef alan Apple’ın bu başvurusu, tertemiz tek iPhone özelliğine veyahut tertemiz tek iPhone modelini işaret ediyor. Deniz veyahut umman suyunun derinliklerinde suyu bulanıklaştıran ve resim çekmeyi nihayet derece zorlaştıran değişik kimyasallar, planktonlar ve başka malzemeler bulunuyor.

iPhone X suya yönelik dayanikliligi

Apple mevzubahis problemleri çözmek adına; doğru tek ziya sensörü, derinlik ve mesafeyi ölçen sensörler vb. Bir hayli tertemiz kalite üzerinde çalışıyor.

Yeni ek edecek renkli ortam ışığı sensörü, su altında ve dışarıda ortam ışığı spektrumlarını ölçebilecek deniyor. iPhone bunların yanı sıra, su altında bulanıklık seviyesini ölçüp değerlendirebilecek ve derhal peşinden bunun için ahenk gösteren tek ışığı vereceği söyleniyor. Rengi ayarlama becerisinin ise telefonlar amaciyla su altı fotoğrafçılığında hatri sayilir büyüklükte ayrım yaratması bekleniyor.

Appleapple iphone patentiApple patentiPhonesu altı resimleri amaciyla iPhone