Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Android 11 medya denetim özelliğine kavuştu

Güvenlik yamaları ve tertemiz özellikler ile kullanıcıların kişisel gizliliğini artıran Google, Android 11 Aralık yamasını yayınladı. Android 11 kullanıcıları amaciyla medya denetimi dahada basit vaziyete getirildi.

Android 11 Aralık güncellemesiyle medya denetimi kolaylaştı

Kullanıcılara tekrar sunulan bildirim geçiş ekranındaki medya denetimi özelliği, kararlı sürüm döneminden evvel Bir takım nedenlerden dolayı kaldırılmıştı. Aralık ayı amaciyla yayınlanan güncellemeyle bu kalite tekrar kullanıma sunuldu.

Android 11 güncellemesiyle medya denetimi kolaylaştı

Artık Spotify veyahut eş tek uygulamayı kullandıktan ardindan bildirim geçiş ekranı üzerinden kaldırabileceksiniz. çok sayida açık medya uygulaması olduğunda kullanıcıların hızlı tek şekilde işlemlerini bitirmesine yarayan özellik, evvel yayınlandığında kullanıcılar tarafından beğenilmişti.

Android 11 kullanıcılarının medya kontrollerini kapatmak için Hızlı Ayarlar sekmesinde bulunan Medya Oynatıcı özelliğini dönem dışı bırakması gerekiyor. Bir takım kullanıcılar bunun dahada sade ve hızlı tek şekilde ayarlanması gerektiğini düşünüyor.

Google, yayınlanan güncellemede Daha önceki Pixel cihazları da unutmadı. Pixel üç ve sonrası amaciyla Hold for Me (benim amaciyla çağrı beklet), Extreme Battery Saver (ekstrem batarya tasarruf modu) ve gelişmiş anne ekran özelleştirmesi benzeri Pixel 5 nitelikleri eklendi.

Android 11 güncellemesiandroid 11 medya denetimi