Son Teknoloji Gündemi

Teknolojinin Güncel Gelişmeleri

Android 11 konusunda Türkiye’den önemli başarı!

Google’ın ABD’deki olaylar hasebiyle Android 11 lansmanını ertelediğini size duyurmuştuk. organizasyon ertelendikten ardindan sürpriz tek gelişme yaşandı ve Android 11 Beta sürümü 10 Haziran’da direk yayınlandı. Betaya geçiş ile markalar güncelleme alacak telefonlarını izaha başlarken, kullanıcılar Android’in tertemiz sürümünde karşılarına çıkacak nitelikleri ağır ağır görmeye başladı.

Ancak Daha Google tarafından düzen eden tek lansman olmadığı amaciyla Android 11 nitelikleri neler olacak? Sualinin Cevabını heyecan eden Bir hayli kullanıcı bulunuyor. bu konuyla alakali ülkemizde sevindirici tek adım atıldı.

Türk geliştiricilerden Android 11 Beta etkinliği!

İkisi Türk olmak üzere Google’da çalışan ve Android 11’in geliştirme sürecinde oyun alan üç yazılım mühendisinin deneyimlerini paylaşarak sualleri yanıtlayacağı, evvel Android 11 Beta topluluk etkinliğini, Türkiye’deki geliştiriciler örgütlü etti.

Google mühendislerinin dünyada evvel kez Android 11 ile alakalı kullanıcıların ve geliştiricilerin suallerine cevap verecek olması, bu etkinliğin hatri sayilir büyüklükte ses getirmesindeki en mühim faktörlerin başında geliyor.

Google tarafından direk desteklenen ve tamamı gönüllü geliştiricilerden / geliştirici adaylarından oluşan GDG İstanbul ekibinin örgütlü ettiği bu etkinlik, 13 Haziran Cumartesi saat 19:00’da YouTube’da canlı olarak gerçekleştirilecek.

android 11android 11 betaandroid 11 beta etkinliğigdg istanbul